Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ismeretterjesztő csatornáko...

Az ismeretterjesztő csatornákon miért adnak "paraszt" tudományos műsorokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van (volt?) a Discovery-n egy olyan műsor, ahol roncstelepi cuccokból építettek autót. Ebben mi a tudományos, vagy ebben mi a pláne? Vagy abban, hogy mutatják, hogy milyen sza.r melók vannak? Kit érdekel?

A legjobb a History-n a Sliced, asszem még nem adják. Tipikusan amerikai! Nekik a tudomány annyi, hogy össze-vissza darabolnak, törnek zúznak és megy közben a csörömpölős zene! Inkább néznék helyette - ha már nincs jobb - hangyákról szóló tényleg ismeretterkjesztő filmet.

Titeket nem zavar, hogy már ott is az megy mint az élet más területein?


2010. dec. 21. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az egészben az a legszomorúbb, hogy itt dühöngsz, ahelyett, hogy élveznéd az életet!


Egy demokratikus, jóléti országban élsz, ahol kb. bármit megcsinálhatsz, amivel nem ártasz másoknak, miközben Észak-Koreában éhenhalva kéne isteníteni Kim-et, Szomáliában meg AK-47-essel üldöznének a kalózok, neked meg az a problémád, hogy a Discovery-n "parasztos" műsorokat adnak! Megáll az ész!

2010. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó ez az érv eléggé, hogymondjam, idióta.


Az afrikaiakhoz is odamehetnél ezzel a dumával meg a koreaiakhoz is hogy, mennyivel jobb nektek, mint a karóba húzottaknak a középkorban, meg keresztre feszítetteknek akiknek szögeket vertek a csuklójukba! Ti meg itt sírtok egy kis éhezés meg lövöldözés miatt!


a másik hogy az ilyen gondolkodás eléggé birka jellemhez vezet. Nembaj, jólvan ez ahogy van, fogadjuk el! Lehetne rosszabb is!


nem azt mondom hogy jogos a kérdező problémája, mert én is lesznoboztam (a szó lightos értelmében :P), de amit te mondtál az hülyeség.

2010. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
én nézni semmit nem szoktam, csak kapcsolgatok a 100 csatorna között (műhold) és valahol megállok, de a zálogházas műsorba egy párszor már belefutottam és lehet ugyan, hogy rossz a mintavétel, de minden egyes adásban amit eddig (félig-meddig) láttam, abban a meghívott külső szakértők elég érdekes dolgokat mondtak el egy-egy tárgyról...
2010. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem a Discov Science, Spektrum.

Nagyon jók a csillagászattal kapcsolatos dokumentumfilmjei, geológia, biológiai kutatófilmek.

A History-n is szoktak jó kis tudományos filmek lenni.

A DOQ is elég jó.


Zone Reality az életről- a valóságról, emberi történetekről szól.

2010. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!