Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan csinálhatnék unalmamban...

Hogyan csinálhatnék unalmamban egy jó petárdát?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam többször és pár sikerült is de nem olyan fajtát akarok hanem rendes gyújtózsinórosat!
2011. jan. 3. 16:41
1 2
 1/13 titak ***** válasza:
48%

Ha ezt a politikai rovatban kérdezted volna akkor adnák 1-2 jó tanácsot.

:D

2011. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne :D
2011. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vok gyorsan keresgéltem ezeket találtam



kell 1db papir:8 cm hossz,8 cm magas. ˙Kell 4db csilag szóró amiről leszedjük amit megszoktunk gyújtani.utána 1db doboz gyufa abból 10 vagy 15 db gyufaszál arró lekaparni a mérget és öszekeverni a csilagszóró poral amit elöször lekapartál.belerárakni amit kivágtál papirt össze tekerni mint a palacsintát és körbe tekerni ragasztóval.majd valamejik ajátberagasztani celukszal.majd bele önteni a csilagport meg a gyufamérget a mennyi belefért anyit levágsz és egy gyújtó sinórt rakszbele és beleragasztod a gyújtózsinort.és készis van


http://www.youtube.com/watch?v=rrXGTa9CBuU

2011. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

először is a petárda robban és nem ég... a csillagszóró nem jó erre a célra, az Al+FeO2 + valamiből áll.

Hasonló az összetétele a termithez.

A feketelőport akánlom.

KNO3+C+S kell hozzá a megfelelő aránybann ezek könnyen beszerezhetőek.

itt egy recept:

A feketelőpor számolt összetevői és aránya:14,6% szén, 11,5% kén és 73,9% salétrom.


Legelőször úgy hittem,hogy a szenet pappír égetésével is elkészíthetem,de rátaláltam egy cikkre,mely azt írja,hogy a fában megmaradnak bizonyos rostok,melyek nagyban befolyásolják az égés tulajdonságait!


Faszén készítése:


Fogj egy üres fém doboz,melynek fém teteje van,a tetőn fúrj 3-4 kissebb lyukat.Rakj bele fát(minél vékonyabb,annál jobb)és zárd le!Rakd tűz fölé!Vigyázz!A lyukon gyullékony gázok jönnek ki,amik meggyulladnak!TILOS OTTHON CSINÁLNI!


Az így készült faszént őröld porrá,majd rakd félre!


Kén beszerzése:Gazdaboltban beszerezhető(ezzel szoktak boroshordót fertőtleníteni)


Salátrom beszerzése:Gyógyszertárban beszerezhető.(Másik nevén kálium-nitrát,a Magyar gyógyszeripaban kalii-nitrii)


A három anyagot pontosan mérlyuk le,majd KÜLÖN őröljük össze őket,végül keverjük össze alaposan!

2011. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi de hogy a jóégbe szerezzek a gyógyszertárból olyan izét nem aggyák ki!!!
2011. jan. 7. 16:03
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Fijjug!

Ne szÓrakdzzatok ijenekkel, mer baj lehet belole.

Fülig Jimmy!

2011. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ez igaz hogy baj lehet belőle és az is igaz hogy minden ember akinek a petárda valamilyen sérülést okozott az is így kezdte de én bízok magamban és saját felelősségre csinálom de azért köszi :D.. és már nincs is annyira kedven ilyeneket csinálni...de majd megjön megint :P
2011. jan. 21. 13:36
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha biztonságosat szeretnél akkor neked a pirotechnikai kategóriában kell keresgélned (villanóporok Kno3/MG/S pl nagyon jó és biztonságos is tehát a pirotechnikai robbanóanyagok kellenek neked.Sajnos ezeket nehéz megcsinálni tudás türelem kell hozzájuk jó felszerelés és tiszta vegyszerek de nagyon biztonságosak.Ha gyufából csinálsz vagy az a kristályosodós dolog vagy társai ami secc perc alatt meg van búcsút mondhatsz a kezednek!Petárdába sose használnak brizáns dolgokat csak defragens anyagokat (hatóanyaguk különböző villanóporok vagy granulált lőpor) ezt ha megdörzsölöd vagy ráütsz kalapáccsal akkor nem szabad hogy könnyen elinduljon .Vigyázni kell mert sok olyan anyag van ami nagyon könnyen elindul miközben dolgozol vele és itt nem a szabványos pirotechnikai robbanószerekre gondolok, ha egy kis adagra ráütsz kalapáccsal és az egyből beindul az már alapból nem egy stabil anyag és ha ilyennel dolgozol akkor csak idő kérdése hogy miközben ott piszkálod az gondoljon egyet és magától elinduljon.Én már sok petárdát raktam össze Kno3/Mg/s,Kclo4/al/s,Kclo4/MG/S,Kmno4/al/s,

Granulált fűzfaszenes lőpor alumíniumporral.

2012. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ha nem adják ki a gyógyszertárba a kálium nitrátot akkor mond hogy sajt készítéshez kell tartósítani én így vettem :-D
2013. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Próbáld ki ezen az oldalon lévő KNO3/MG/S Receptet,bojleranódból:


[link]


Ha a gyári petárdát akarod elkészíteni házilag olcsón nagy mennyiségben akkor ez kell neked, egy az egyben az csak jóval erősebb! Én csak ezt használom 2 éve, jó a fénye,erős intenzív hangja van,és biztonságos anyagról van szó,olcsón egyszerűen be is szerezhető. Ami kell hozzá:

-KNO3 Műtrágya: 2kg-os Krista-K vettem 800ft ért és egy az egyben 100% ban kálium nitrát semmi más egyébb nincs benne a gyógyszertári teljesen felesleges!

-Bojleranód

-Ventillált kénpor

-Bolti grillezős faszén

2013. dec. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!