Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kínai szorzás? (Kérdésed túl...

Kínai szorzás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Valaki eltudná nekem magyarázni hogy ez a módszer mégis miért működik?Mi a működésének az alapja?
2011. jan. 17. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkozz el rajta.
2011. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh kiváló válasz
2011. jan. 17. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg valami mellékletet a kínai szorzás menetéről, lényegéről tudsz adni? Mert így elég homályos az egész (azt mondanám, ugyanúgy beütik a számológépbe).
2011. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én ismertem, jó dolog, de lassú nagyon.
2011. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ismert viszont, hogy az ókori kínai matematikusok abakuszt használtak a számítások elvégzéséhez."


[link]


Amúgy megkerestem, és már emlékszem. Hogy miért működik? Szerinted miért? Mármint, tipped sincs? Mit szorzunk össze mivel? Gondolom az utolsó számjegyet érted, hogy jön ki: mivel azt semmi nem befolyásolja, csak a két szorzandó utolsó számjegye, ezért ha megfelelő számú vonalat húzunk, akkor épp annyi metszéspont lesz (hiszen +1 vonal mindig +annyi metszéspont, ahány merőleges vonal van, ez azt hiszem triviális). A tizes is hasonlóan: a tizesek és az egyesek összeszorzásával jön ki.


Viszont nem véletlenül nem mutat olyan szorzást, ahol "túlcsordulás" van. Ott úgymond bukik a módszer, legalábbis további kiegészítés kell neki. A "mi" szorzásunk sokkal egyszerűbb.

2011. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!