Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem újratölthető elemnél mi...

Nem újratölthető elemnél mi ez a fehér só szerű valami?

Figyelt kérdés

AMikor lemerült kivettem és láttam, hogy teljesen befedi valami fehér kristályszerű anyag. Az ujjamon volt egy seb véletlenül belekerült és csípett. Éreztem már ilyet és gondoltam só... Megnyaltam, de nem mertem nagy mennyiséget, így nem tudom milyen íze van.

Ez mi? Azért van mert rossz minőségű az elem, vagy ennek így kell lennie? :)


2011. jan. 17. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egy sóvegyület volt (nem NaCl, mint a konyhasó, kilyukadt az elem, és a savból maradt vissza)


Szóval ne nyalogasd, mert erősen mérgező :)


De ha épp hozzáértél, attól bajod nem lesz, de azért nem tesz jót :)

2011. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alkáli elem szalmiáksó géllel van töltve az marja a cinket így keletkezik az áram. A kiszáradt szalmiáksót NH4Cl-t nyalogattad. Ha a folyékony szalmiáksó kifolyik az elemből az megmarhatja a drága készülékek belsejét is.

A tartós elem dupla tasakban van és szigetelő gyűrűvel van ellátva, ez egy gyenge minőségű elem volt.

2011. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!