Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha választanotok kellene...

Ha választanotok kellene melyik tárgyat vennétek ki az oktatásból a történelmet vagy a fizikát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a világegyetem sorsa múlik rajta így muszáj választani:D
2011. márc. 17. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ének,zene,médiatan,mindenféle vallás.
2011. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Történelmet.
2011. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért ha lehet indokot is kérnék, köszönöm:)
2011. márc. 17. 18:31
 4/18 sulfur ***** válasza:
100%
Ahogy korábban írták: vallás, ének, rajz történelem. Ilyen sorrendben. Fizika, matematika, biológia, földrajz mindenképpen maradna, hiszen azok az embert körülvevő világot írják le. Ahhoz, hogy valami elképzelése legyen az embernek a világ működéséről, a természettudománnyal foglalkozó tárgyakra szükség van.
2011. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Kevés ennél evidensebb kérdés van. Természetesen a történelmet, mivel arra szervesen nincs szüksége az embernek. Csupán plusz "érdekesség".A fizika a legfontosabb tárgyak közé tartozik, mely az ember egyetemes tudását foglalja össze. Egyébként: rajz,ének,média,etika,dráma a legrosszabb, ugyanis a haszna gyakorlatilag zérus, ellenben rengeteg időt elvesz az ember életéből...

Ne értsetek félre, a történelem is rettentő fontos, mivel aki a múltját nem ismeri, az a jövőjét nem keresheti,de akkor is...

2011. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

"Ahogy korábban írták: vallás, ének, rajz történelem. Ilyen sorrendben"


Teljes mértékben egyetértek. Már így is épp eléggé lecsökkentették a fizika, ill. egyéb természettudományos tárgyak óraszámát, ill. tananyagát. Nézzük meg pl. egy egyszerű általános iskolát. Azt mondhatjuk, hogy a humán órák száma sokszorosa a természettudományos óraszámnak.

Most már ideje lenne valamit tenni a népszerűsítés érdekében. Dehát szinte senki nem népszerűsíti, ezért is tart az ország ott ahol. Ha megnézünk egy középiskolát, akkor azt látjuk a gimnáziumok esetében, hogy kevesebb a reálszakos, mint a humán. Ha a szakközépiskolákat nézzük, akkor azt látjuk, hogy kötelező érettségizni pl. történelemből, holott annak haszna nem lesz. Viszont célszerűbb lenne a szakközépiskolákban szaktárgyból, ill. a szakmához kapcsolódó tárgyból érettségizni, minthogy olyanból, aminek semmi köze hozzá. (De az legyen megfelelő szinvonalú, merthogy a mostani az egy vicc.)

Egyébként az érettségi kötelező tárgyait is megnézhetjük, a humán tárgyak jócskán túlsúlyban vannak.


Mind ez oda fog vezetni, hogy a jövőben Magyarországon nem lesz egy darab gépészmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök, fizika-matematika tanár se, és még sorolhatnám.

2011. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

Én inkább venném ki a fizikát a tantárgyak közül mint a történelmet. Azt a fizikát amit tanitani próbálnak az átlag ember nem használja soha. Az ahogy kötelezően oktatják hülyeség, ha érdekli az embert akkor magától fogja meg tanulni. Ellenben az iskolában az alap dolgokat hangsúlyosabban oktathatnák. A matematika dettó. Tudom mit oktatnak a középiskolában, pláne matekszakon. Erre csak egy matematikusnak van szüksége, a mérnökök, statisztikusok és természettudományos szakemberek is csak egy részét használják ezeknek.


A történelemnek azonban sokkal nagyobb szerepe lehetne abban hogy szegény emberkéknek legyen egy normális világképük. Az ha valaki jól érti a fizikát, biológiát vagy matekot nem fog neki segiteni hogy felelősség teljesen élhessen a demokrácia által ráruházott jogokkal. A földrajz kivétel lehetne, de csak a társadalom és gazdaság földrajzi része, amit sajnos eléggé elhanyagolnak. A történelem oktatásban is csak a marxista dogma jelenik meg és a tananyag rossz beosztása miatt a fontos dolgokat hagyják ki mindig.


Az ének, dráma és hasonlók is fontosak lehetnének a szellemi-lelki és mentális nevelésben. Persze erre se jók a mai tanterv szerint.


Túl sok pénz van az oktatásban hogy normálisan csinálják, ezért olyan szar Európában.

2011. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, csak azt ne felejtse el, hogy aki fizkából jó, az gyakorlatilag bármiből jó lehetne. Mivel az ilyen nebulóknak vág az eszük, mint a penge. Szóval inkább a fizikát kéne megnyomni, és az úgymond magával húzná a többi tantárgyat(akár a matematikát is).
2011. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Gondolni való, hogy nem a fizikára szavazok. Való igaz, hogy a történelemnek nincs olyan haszna, mint a fizikának. Ugyanakkor a fizikát sajnos kevesen értik. Más kérdés, hogy azért mert, mint a matematikát is túlmisztifikálják: úgysem értem és kész. Én sok úgymond fizikához és matematikához "hülye" embernek tettem érthetővé ezeket a tárgyakat. Inkább a tanítással van baj. Szóval kevesen értik és ezért kevesen használják. A történelem meg érdekes. Amúgy is arra felé halad az oktatás, hogy hamarosan elég lesz a piroska és a hetedhét törpike a zéreccségihez.
2011. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom mit oktatnak a középiskolában, pláne matekszakon. Erre csak egy matematikusnak van szüksége, a mérnökök, statisztikusok és természettudományos szakemberek is csak egy részét használják ezeknek. "


Biztos középiskolás matekot akartál írni, mert sztem akkor kérdezz rá egy mérnök ismerősödtől mennyire is fontos a matek. Egy matematikus matektudása pedig enyhén nem a középiskolás mateknál kezdődik :)


De hogy a kérdésre is válaszoljak, én is a történelmet venném ki.

2011. márc. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!