Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek van valami köze a...

Szerintetek van valami köze a 2012-höz ez a sok baleset?

Figyelt kérdés
Ma halodtam a rádióba hogy földrengés volt, meg diónagyságú jégeső, árvíz stb.
2010. máj. 26. 07:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
nah szerintem elírtam de most lécci hagyjátok figyelmen kívül... :D
2010. máj. 26. 07:15
 2/20 anonim ***** válasza:
Földrengés,árvíz,jégeső évszátadok óta van.,csak régebben nem hallottál annyit róla,mert nem volt TV-meg rádió. Azt pedig,hogy mi lsze két év múlva nem tudja senki.
2010. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
A vulkánkitörés kimaradt,aminek a hamuja idáig is elért.Nem hiszek én semmiben,de ez a 2012 engem is kezd megingatni.
2010. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1999- re is világvégét jósoltak a jóemberek, akkor még napfogyatkozás is volt. Nem tudom miért él a mai emberben egy olyan kényszerképzet, hogy az időjárásnak mindig ugyan olyannak és nyugodtnak kell lennie. Máskor is volt már vulkáni hamu még több is mint most. Tele van a fényképekkel a net tessék megnézni. Másrészről pedig fogalmam sincs, hogy valyon ha elmúlik ez a 2012-es láz 2013-ra, akkor vajon mikorra teszik kis civilizációnk 2324. világvégéjét...a jóöreg dumával színezve.."ez most igazi lesz meglátod" No de ha mégis volna a fejünk felett a Jóisten, akinek tele lett velünk a hócipője, csettint majd egyet és huss... Meghaltunk. Nincs mit morfondírozni ezen....Summa: nem hiszem hogy köze van a természetnek a mi naptárunkhoz,..
2010. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nincs hozzá köze.

Mindig is voltak árvizek, vulkánkitörések. Ez meg pont egy ilyen év lesz, ahol mindenből jut jócskán. Csak hogy ne unatkozzunk :)

2010. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Földrengések:

Az elmúlt 24 órában bekövetkezett nagyobb rengések: [link]

Ugyanez 7 napos periódusban:

[link]

De pl. Izlandon naponta általában 10-20 kisebb-nagyobb rengés van:

[link]


Szóval megijedni max. attól kell ha ezeken a tréképeken besűrüsödnek a pontok, nem akkor, ha néha a nagyobbakat bemondja a TV.


Vulkánkitörések:

Mi történt: Kitört egy vulkán a Föld egyik geológiailag legaktívabb helyén, ennek a hamuja félő, hogy a felsőbb légrétegekben szétszóródva baleseteket okoz a légi közlekedésben, ezért elővigyázatosságból törölték a gépeket.


Nézzük mi NEM történt:

1. Nem keletkeztek mérges gázok a kitörés során.

2. A hamu nem igazán érinti az alsóbb légrétegeket, ahol mondjuk emberi egészségre is hatása lenne.

3. Nem puszította el egész Reykjavikot és vele Izland népességének több mint kétharmadát.

4. Nem egy régóta szunnyadó vulkán tört ki, amiknek szokása az egész vulkáni kúpot lerobbantani (van, hogy egy egész szigetet), hatalmas hamufelhővel elborítva az egész Földet. (Nem Európa egy részét)

5. Nem sűrűn lakott városok közelében tört ki a vulkán.

Csak néhány példa, hogy hol törhetett volna ki nyugodtan: Olaszország (Etna, Vezúv), Washington (Mount St. Helens), Mexikó, Japán, Indonézia vulkánjai.



Ugyanígy van még jópár természeti csapás, ami meglepő módon most pont nincsen (vagy pont nem szólnak róla a hírek):

-Hatalmas szárazság okozta éhinség.

-Üstökös, kisbolygó becsapódás

-Erős napszél jelenségek

-Sáskajárás

-Világméretű járvány (influenza, TBC, kolera, malria, ebola, mittudomén még mik)

-atombaleset, szmogriadó, vízszennyezés (ja de az van, bocsi :) )


Najó most hirtelen ennyi... a többit mindenki fantáziájára bízom.


Maradjunk annyiban, hogy voltak ennél sokkal-sokkal durvább dolgok már, és nem lett világvége.. persze ettől még lehet.... de nem attól, hogy tegnap sokat esett az eső...

2010. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mi köze az elvont dolgoknak a természetTUDOMÁNYhoz?

A Föld egy globális felmelegedési fázisban van - az emberektől teljesen függetlenül is. Ilyenkor teljesen természetesek az extrém időjárási körülmények. Meg máskor is.

2010. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Mivel 2010-et írunk, a mostani dolgoknak nincs köze 2012-höz.
2010. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi van 2012-vel?
2010. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát én ha moderátor lennék, automatikusan tiltanám már azokat a kérdéseket, amikben a 2012 szám szerepel. Nem unalmas napi 2x? Szerinted változott valami az egy héttel ezelőtti állapothoz képest? Nagyon kell, hogy neked is legyen egy "ostoba hülyegyerek vagyok" címkéd, amiért van saját 2012-es kérdésed? Olvass inkább:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__86..

2010. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!