Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Viking VS. Spártai, melyik a...

Viking VS. Spártai, melyik a keményebb?

Figyelt kérdés

Egy-egy elleni küzdelemben melyikük győzne, a vadállat barbár viking vagy a kemény spártai?

Viking fegyverei: pajzs, kard, csatabárd, lándzsa + a páncélzat.

Spártai fegyvere: pajzs, kard, lándzsa + a páncélzat.


2011. febr. 15. 11:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

A viking szerintem inkább szórakozásból ölt, nem volt annyira profi harcos, mint egy spártai. Meg fosztogatott, a gyengéket támadta meg lehetőleg, üss és fuss technikával. Viszont technológiailag fejlettebb volt, jobbak a fegyverei. Meg jobban ismerte gondolom a taktikákat. Dehát ugye azért, mert később élt.


Nem vagyok nagy híve az ilyesminek, de ha tippelni kéne, ökölharcban biztos a spártai győzne, eredeti fegyverekkel meg nem annyira biztosan, de szerintem a viking.

2011. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem a spártai győzne. Egy átlagos spártai katona 70 kg körül mozoghatott, egy északi viking 100-110 kg is lehetett (átlagban!). A spártai ugyan szívós, de egy viking ellen kevés. Elég ha a viking belerúg egyet a spártaiba, aztán a spártai pajzsostul, lándzsástul burul a földön. Na meg aztán a viking kardja hosszabb, a csatabárddal pedig simán szétveri a spártai pajzsát. A vikingek fosztogató háborúkat vívtak Európában, és brutálisan mészároltak. A spártaiak, nem az egyéni küzdelemre gyúrtak, hanem a phalanx felállású tömegharcra. Nem a 300 cimű film alapján kell a spártaiakat elképzelni (egyébként az a film egyáltalán nem hiteles, kamu a nagy része). Még ökölharcban sem biztos, hogy győzne a spártai, a vikingeknél is volt pusztakezes harc tanulása a kiképzés során.
2011. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
nem tudom, de a vikingek a fosztogatásokról voltak híresek, majdnem védtelen falvakat, kisebb városokat, templomokat támadtak meg és fosztottak ki, de ha összetalálkoztak 1 európai(frank) sereggel, szinte mindig veszítettek.
2011. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
azért tettem oda zárójelbe a frankot mert angliában más volt a helyzet.
2011. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoljunk! Köszönöm. :)
2011. febr. 15. 12:10
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!


Ez a "kérdésre válaszoljunk" beszólás meglehetősen bunkó. A fenti válaszok többnyire nagyonis jók, mert:


- Nincs ismert viking vs spártai csata, ezért NEM tudjuk biztosan, hogy mi lenne. Ezek nem olyan dolgok, hogy mindkettőnek van egy fix harcértéke, amit le lehet mérni. Például egy Trabant és egy BMW versenyét el lehet képzelni, hiszen mindkét kocsi adatait (gyorsulás, végsebesség) isserjük külön-külön. Két olyan harcos esetében, akik még csak nem is egy időben éltek, ezt igen nehéz. Magyarul és tömören megfogalmazva a kérdésed ELEVE HÜLYESÉG. Én tudom, hogy ez téged éppen érdekel, és választ akarsz, de ha nincs válasz, akkor nincs válasz.


- Az tuti, hogy nem (csak) a fegyverzet dönt el egy ilyen csatát. Hiába írod fel, hogy mik a fegyvereik, ha nem tudod, hogy mennyire bírta használni. Meg aztán páncél és páncél közt van különbség, ugyanúgy kard és kard között is.


- Ehhez képest igen konstruktív hozzáállás az, hogy a válaszolók az ismert adatokat elemezve próbálnak válaszolni.


- Ismert adatok pedig a vikingek háborúi külön-külön és a spártaiak háborúi külön-külön. Ezekből megbecsülni, hogy mennyire lehettek tökös gyerekek, mennyire lehettek jó fegyverforgatók, milyen fegyver ellen, milyen terepen voltak erősek.


- Szerintem ezek alapján akármelyik is kihozható győztesnek, és mindkettő megindokolható:

-- A spártaiak javára írom, hogykatonaállam, tehát mindenképpen erőre, fegyelemre és fegyverforgatásra nevelték őket. A vikingek ezzel szemben bár sokat csatáztak, de volt otthonuk, meg olykor földet műveltek, szóval valószínűleg az életük kisebb részét töltötték harccal.

-- A vikingek előnyére írom, hogy sokkal modernebb fegyverzetük volt, ami elsősorban a súly/ütőképesség arányban értendő (sokkal kisebb súllyal voltak képesek ugyanazt az ütőképességet, páncélesetén védő képességet elérni).


Amit marhára nem lehet tudni, az az, hogy valójában milyen erős, milyen ügyes volt egy átlag viking / spártai ember. Azt sem, hogy milyen terepen voltak jók. Ha 1:1 ellen harcoltak (ami megint csak nem reális feltevés, tehát biztosan sohasem került rá sor), akkor más a helyzet, mint ha csapatban harcolnak. Tehát lehet hogy 1:1 ellen a viking nyerne, de a spártaiak annyival összeszokott csapatharcosok, hogy mondjuk két 500 fős csapat esetén meg a spártaiak győznének. Nem tudjuk.


A válasz tehát az, hogy nem lehet tudni. Hülye kérdésre ugyanis nincs jó válasz.

2011. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Most mit sértődtél meg? :) Nem neked szólt hanem a ma 12:07-es 67%-os válaszolónak, mert ő ugyan nem mondott rosszat, csak konkrétan nem a kérdésre volt a válasz. Ennyi.
2011. febr. 15. 13:16
 8/27 anonim válasza:
7%

hat ha a landzsa vagy a csatabard komojab serulest okoz akor eldolt a kuzdelem maskepp a vikingnek szinte semmi eselye a gyozelemre a spartai katona kepzettebb es

jobban felszerelt is volt

85% a spartainak

2011. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Szentem a vikingek eszeveszettem öldökölnek, a spártaiak viszont meg is gondolják hogy mit tesznek Szóval fegyverzettől függetlenül, szerintem a spártaiak lennének.
2011. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A spártaiak ereje az egységben volt. Egy-egy ellen a spártai semmit se tudna tenni. De 100 spártai úgy szétverne egy akár 500 fős viking hordát, mint annak a rendje.
2011. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!