Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Paneloknak mennyi idejük van...

Paneloknak mennyi idejük van még hátra? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Vizvezetékek meddig birják, milyen problémák várhatok még?
2011. febr. 20. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyiket tisztességesen összehegesztették, és azóta levédték a beázásoktól, az sokáig.


Az a gond, hogy amikor majd az első panelház atomjaira hullik szét, akkor pánik lesz, általános káosz - és mellesleg lemegy a panel ára nullára. Pedig onnan kezdve az utolsó még szerintem 100 évig is állhat.

2011. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a panelok sokáig bírják. Vasbeton az egész, nem megy tönkre. A vízvezetékeket a panelban könnyű javítani, cserélni, hiszen külön vezeték aknában futnak, nem kell falat bontani. Sokkal régebbi házak vannak akár 100 éves vezetékekkel is.
2011. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
79%
A panelokban a villamos bekötések a legtragikusabbak. Csoda, hogy "csak ennyi" lakás ég ki évente. A szolgáltató felelőssége a mérőig tart, amit gondosan a földszinten szeretnek elhelyezni, onnét meg a befalazott (MM) vezetékeken megy villany a lakásokhoz. Ezeknek a rézre, de leginkább elegendő keresztmetszetűre cserélése csak bontással lehetséges. (A jelenlegi szabvány szerint aluminium esetén 16mm2-es keresztmetszet kéne. Meg lehet nézni, ez hol teljesül...) Sőt sok esetben csak két ér fut fel (vagyis nincs védőföld) - természetesen színjel nélkül. Csak a legegyszerűbb probléma ezzel: ha új mérőóra felhelyezésekor a szolgáltató "szakembere" kicserélte a kettőt, a lakás kismegszakítói a nullát szakítják meg, ami sajnos bizonyos esetekben annyit ér, mint halottnak a csók, hiszen minden feszültség alatt marad. Azt ne is említsem, amikor a ilyen nulla vezetéket PEN vezetőként kötögetnek a lakásban. Ekkor a vezetékcsere=rázós mosógép, kenyérpirító, stb.
2011. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A panelekben a fürdőszobába és a konyhába húzták be (kötelezően) a földet is.


A legjobb, amikor a panelekben minden vezeték szürke és a leglehetetlenebb helyeken vezetik a falban a vezetéket.


Statikailag amúgy 100 év múlva is simán állni fognak, vagy még tovább...


A nyílászárókat és a tömítéseket ki lehet cserélni. A vízvezetékek hozzáférhető helyen vannak (javításhoz/cseréhez). A villany tényleg nagyon szrul van megoldva.


Amúgy én szeretek panelban lakni.

2011. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És félreértés elkerülése végett én nem várom azt, hogy bármi baj legyen csak én azt olvastam, hoy a vas 50 év mulva gyengülni kezd! Amúgy én egy újépitésű tégla tömb lakásban élek, 6 éves és olyan problémák vannak, hogy penészesednek a hideg falak, kint függöfolyosos a lakásom, és kivül a lámbaburából cseppeg esös, havas idö esetén a viz. (a felső emelet szigetelése alá beszivárog a viz. A vakolat szürke és zöldes ahol érintkezik leginkább az esővel. És a szigetés az hasonló mint a panel... (éltem én is panelben)!

Egy nagyon jó dolog a fütésszámla: 10000ft a Dec, Jan honap és 21-22 fok van mindig a lakásban.

2011. febr. 22. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom 70 év a "szavatosságuk" de sokáig álni fognak.
2011. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok új építésű ház szintén panel. A felhasznált anyagok, a falszerkezetek és a különféle szigetelések között ég és föld a különbség. Új építésű lehet szrabb is, mint a tök átlagos szocreál panel. Egyébként sokszor mostanában olyan sebtében összeraknak egy házat, hogy eldurrannak a csövek, gagyi mindennek az összeszerelési minősége, stb...


02-22 15:46-os hozzászóló voltam

2011. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!