Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nincs időm semmire. Mit...

Nincs időm semmire. Mit csináljak? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
még iskolába járok, de iskolán kívül is nagyon sok külön órára járok.zene,szolfézs,kajak,tánc,lovagolás,hittan,úszás,külön matek, külön német... .mindez egy hétbe sűrítve, némelyik különfoglalkozás heti több alkalommal is.. . és még tanulnom is kell. hetedikes vagyok és állítólag ez a legnehezebb év...főleg egy "gimnáziumban"... . nagyon kevés időm van , esténként 8-nál előbb nem érek haza,mindenhova sétálva járok a szüleim nem visznek sehova.. van, ahova nem megy tömegközlekedési eszköz és az út gyalog csak oda 1 óra.. . szóval nagyon későn, és fáradtan érek haza, aztán, vacsi, fürdés... stb. ... . és akkor jön még csak képbe a tanulás... .és szeretnék kitűnő lenni,mert akkor kapok egy saját laptopot.. . de hogy legyek kitűnő?? ahoz tanulni kell... . addig oké.. én tanulok is, de azért jó lenne valamikor aludni is.. általában éjszaka közepén a tankönyveim fölött alszom el.. .ez így nagyon rossz nekem,de a szüleim annyit mondanak csak, hogy ugyan már!! meg,hogy nem hagyhatok abba semmilyen különórát. most mit csináljak?? teljesen tanácstalan vagyok és össze vagyok zavarodva.. . ez így nem mehet tovább.
2011. nov. 1. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
minek jársz ennyi helyre?
2011. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp ki kell dobni valamit a listából.
2011. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Kell-e az embereknek egymás helyett dönteni a másik sorsáról? Aki irányítani akarja az életedet, az akarja magának a terheidet is! Rátolja a régi bűntudatát a saját gyermekére, és nem érez szégyent. Nem vagy köteles megbocsátani.
2011. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azért járok ennyi mindenre,mert a szüleim erőltetik... pedig egy csomót nem is szeretek belőle, és van amelyikhez nagyon nagy fizikai erőfeszítés kell, pedig még 14 sem vagyok.egy héten egy edzésre elmegyek,és kész,többre nem, mert utána annyira fáj a kezem, hogy még egy poharat se tudok felemelni, nemhogy egy üdítőt kibontani!!!!!!!
2011. nov. 2. 08:05
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi tart vissza, hogy nemet mondj a számodra idegen ökörségekre?
2011. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

A szüleid azt hiszik, hogy így mutatják ki a szeretetüket. Hogy pénzért szupergyereket csinálnak belőled, mert "később hasznos lesz", mert valami elcseszett James Bondot akarnak belőled készíteni.

Igazából azonban a saját vágyaikat élik ki benned, amiket ők nem kaptak/kaphattak meg, az most erőszakkal rád tukmálják, mert "ők tudják, mi a jó neked".

Nekik is kényelmes így, hisz nyugodt a lelkiismeretük ("a gyereket jól kitanítjuk"), de közben nem kell veled foglalkozniuk. Ez abból is látszik, hogy igazából nem hoznak-visznek, neked kell mászkálnod.


Tehát észre kell venned, hogy ez nem rólad szól, hanem róluk, és valahogy (persze nem durván) kommunikálnod kell feléjük. Válassz egyet vagy max kettőt amit szeretsz, a többire meg ne járj. Ha erőltetik, akkor se járj. Ha dühösek mert "nem azért fizetlek be" akkor se járj. Akkor kérdezd meg, hogy "miért fizetsz be, mert nem én kértem". Erre valószínűleg az "én tudom mi a jó neked", vagy a "sok lábbal kell állni a világban" című örökbecsű slágerrel jönnek elő, amire már érvelhetsz azzal, hogy nem jó neked, mert sem fizikailag sem lelkileg nem bírod, túlterhel, agyonhajszol, és hogy addig szeretnél egy kicsit gyerek lenni amíg gyerek vagy. Illetve még megmondhatod azt is, hogy mit sem ér sok lábbal állni, ha egyik "lábad" sem tanulod ki alaposan. Márpedig ha mindent tanulsz, akkor igazából semmit se alaposan.


Ha nem tudsz vagy mersz beszélni velük, akkor írj, mondok még ötleteket, hogy kihez fordulhatsz.

2011. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Már attól kimerültem, hogy elolvastam. Gyerek vagy még, fele ennyi különóra is brutálisan megterhelő. Minek jársz külön matekra? Annyira nem megy a matek?

Amúgy én a következőket hagynám meg: külön német, egy sport, zene. Persze ha vallásosak vagytok, nyilván fontos a hittan is. De négy sportot ne csinálj, ez elmebeteg dolog, három hónapon belül egy kórházban fogsz kikötni infúzión. Tinédzser vagy, kellene szórakoznod is, és elsősorban aludnod. MINIMUM 8 órát. A szüleid meg azért a szüleid, hogy ne hagyják, hogy 1 órát gyalogolj egy különórára. Állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy ne bírod ezt és pár dolgot leadsz. Elsőként azt, amit nem szeretsz és ha túl sok marad, akkor még abból is áldozz fel pár dologot. Nyelv és sport maradjon, az fontos. De egy sport bőven elég.

2011. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ohh.. hát pont ez az. mindig azt mondják, hogy később mindezért hálás leszek, és hogy ez nekem jó.. de én nem tudom, hogy mi szükségem lesz erre a sok baromságra... . és nem is vagyunk annyira vallásosak,hogy hittanra kelljen járnunk.... . és nem vagyok rossz matekból. mindig kitűnő voltam belőle, akkor is amikor nem jártam tanárhoz... .és én nem szoktam szórakozni... emlékszem, egyszer hetekig könyörögtem, hogy had aludhassak ott egy barátnőmnél mire megengedték. elmentem,ottaludtam, és másnap reggel nyolckor (még a barátnőmnél) csöng a telefonom. felveszem, apa az, és kiabál hogy mért nem vagyok még otthon. mikor hazaértem, nagyon nagy szidást kaptam... és most őszi szünet van és érdekes módon minden nap nagytakarítunk.. pontosabban én meg az öcsém... és ha egy szót is szólunk,le vagyunk szidva, hogy miért lázadozunk, amikor örülnönk kéne, hogy ilyen jó dolgunk van... . hát fantasztikus... . nagyszerű, télleg!! :S
2011. nov. 3. 09:21
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Vágnám nyakon az ilyen kiskirályokat. Kemény, elbánik a gyerekeivel... Igencsak be kéne vonni egy szakembert, akaratuk ellenére is. Sok apró dolog szól ellenük, közte az az apróság, ha jól értem, hogy SOHA nem engednek titeket társaságba. Ez az ő defektjük, gyógykezelni kéne. Vagy ha csak az egyik csinálja a feszkót, akkor azt.
2011. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

engednek azért társaságba, de elég hülye szabályok szerint..... .jó, télleg a szüleim, és annyira nem rosszak, és jót akarnak, és mégiscsak szeretem őket,csak hagyhatnának egy kicsit élni is... adhatnának időt, hogy felbukjak egy percre a víz alól levegőt venni....


és köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, és kipróbálom őket.. :D

2011. nov. 3. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!