Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Helyes az észrevételem?

Helyes az észrevételem?

Figyelt kérdés
hello. esténként, még az álmosságom előtt észre szoktam vani, hogy az agyam a szokásosnál jobban működik (nem mintha hülye lennék). arra tippelek, hogy az idő a kulcs, de lehet hogy a hőmérséklet és páratartalomtól. segítsetek
2011. márc. 5. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is este jobban fog az agyam. akkor jobban szeretek tanulni.

azért működik jobban (szerintem) mert este már nyugodt vagy nincsenek zavaró tényezők és könnyebben tudsz koncentrálni.

az agykontroll is így működik, ha érdekel...

2011. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah, én is ilyen éjjeli bagoly vagyok, legjobb este dolgozni/tanulni.
2011. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Just A. Guy válasza:
nekem elalvás előtt pörög be nagyon, és sokszor álmomban oldok meg dolgokat (volt, hogy egy egyenlet megoldására álmomban jöttem rá, halál komolyan :D ), meg valahol olvastam hogy alvás közben sokkal jobban pörög az agy (egy része persze, míg a másik pihen) és lehet h nálad is a fáradtság miatt "beindul" :)
2011. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is este működik az agyam. Kutatóként dolgozom, számítógépen, és délelőtt kb. annyira futja az agyamtól, hogy GyK-s kérdésekre válaszolgassak, de úgy este 6-tól annyira bepörögök (stimulánsok nélkül), hogy néha éjjel 2-ig le sem állok a munkával.
2011. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csabi34 válasza:

Én azt gondolom, hogy kétfajta embertípus létezik. A korán kelni tudó,és hajnalban kreatív ember, valamint az éjjeli bagoly, aki este vagy éjjel van elemében.

Olyan emberről még nem hallottam, aki mindkét időszakban egyformán tevékeny tud lenni.

Egyébként azt, hogy az ember mikor aktívabb mentálisan szocializásiós tényezők, és az ember genetikai/szervezeti felépítése határozza meg.

2011. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!