Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » TudjEgy kiömlött homok 31fokos...

TudjEgy kiömlött homok 31fokos természetes lejtéssel állapodik meg. Milyen magas és széles a homokkúp, amelynek térfogata 12köbméter. a valaki? matek házi, de nem tudom, valaki más?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiöntött homok alapesetben gúla formában "ömlik" ki.


V(gúla)= 1/3 * r^2 * pí * h = 12 , ahol (r: alapkör sugara , h: magasság)


Ha felrajzoljuk a gúla keresztmetszetét, akkor egy háromszöget kapunk, melynek alapja az alapkör átmérője, magassága a gúla magasságával egyenlő. Mivel ennek a háromszögnek az alapon lévő szöge(i) adott(ak) , 31fok , így az alapkör sugarával és a magassággal felírható az alábbi képlet:


tg31 * r = h

0,601* r = h /Ezt behelyettesítjük a fenti térfogatképletbe a "h" helyére./


V = 1/3 * r^2 * pí * 0,601r = 12

1/3 * r^3 * pí * 0,601 = 12

r^3 = 19,0712

r = 2,67173 m ===> h= 1,6057 m


Tehát a keletkezett gúla nagyjából 5,34 m széles és 1,6057 m magas.


Remélem nem néztem be semmit :)

2011. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, csak a homok kúp formájú, a gúla az valamilyen "szög" alaprajzú...
2011. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A számolás jó, de nem gúláról beszélünk hanem kúpról ;) Ez az eredményt persze nem befolyásolja, a térfogatképlet ugyanaz: alapterület*magasság/3


maci

2011. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első:


Na arra gondoltam :P Csak mást írtam. Köszi h szóltatok. :)

2011. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!