Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha választanotok kellene...

Ha választanotok kellene melyik tárgyat vennétek ki az oktatásból a történelmet vagy a fizikát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a világegyetem sorsa múlik rajta így muszáj választani:D
2011. márc. 17. 18:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Előzővel értek egyet, amit írtál hülyeség.

A középiskolás matek olyan kevés anyagot tartalmaz, hogy ha azzal akarnánk egy mérnököt kiküldeni a világba, minden eszköz első használat után darabokra esne, vagy nem is működne. Csak hogy pár példát írjak:

Folyadékok áramlása vektorterek analízise(rotáció gradiens, divergencia) ezek ismerete nélkül nem működne semmilyen szivattyú, ventilátor...

egyes,többes integrál deriválás, fügevényvizsgálat: Nem működne szinte semmilyen elektronikus eszköz, a hidak összedőlnének, semmilyen mozgást nem tudnának leírni az egyenes vonalú egyenletesen változón kívül.

Mátrixok, tenzorok: Úgyszintén statika, szilárdságtan, minden tartály felrobbanna, minden ház összedőlne...

És még van sok más.

Boole algebra semmilyen digitális eszköz nem lenne használható


...


Azt hiszem abban egyetértünk, hogy ez nem középiskolás tananyag.

Úgy gondolom, aki nem képes felfogni egy sin,cos vagy egy egyszerű egyváltozós függvényt, az ne menjen el középiskolába főleg ne matek spec. gimibe, ahol aszthiszem még integrálni valamicskét tanítanak is, tökéletesen megteszi neki a szakmunkás vizsga.

Ott nem kell érteni, megtanítják az ökölszabályokat és minden szép és jó.


Ha a kettő közül kell választani, akkor történelem.

Már csak azért is mert a történelem ismétli önmagát, minek akkor meg tanulni is :D


"Ének,zene,médiatan,mindenféle vallás."+rajz és csak ezek után a történelem.

2011. márc. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szabad lenézni a középiskolás matematikát, fizikát. Igenis van értelme. Az a néhány ember ott kaphatja meg a kezdő lökést, hogy az ilyen irányú pályához. Igaz ez édes kevés az egyetemen tanultakhoz, talán egy-két százaléka, vagy annyi sem, de egy szemlélet kialakulásához nagyon jó és kell.
2011. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök!
2011. márc. 18. 08:59
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, te hogy vélekedsz a kérdéssel kapcsolatban?
2011. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
66%
Én a törit venném ki. A fizikát értem, a törit nem nagyon vágom; a fizikatanár rendes, a töritanárt útálom.
2011. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A törit venném ki, mert a fizika a legalapvetőbb dolgokra tanítja az mebrt amit hasznosítani tud akár egy otthoni szerelésnél is.

Ráadásul alapvető természeti törvényekről szól míg a történelem arról h mit csináltak az emberek x évvel ezelőtt.

Még a történelemnél is előbb venném ki az irodalmat mert az irodalom célja csak a szórakoztatás, míg a történelemből legalább megértheti az ember a világ néhány összefüggését.

2011. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés, hiszen valószínűleg a történelem nem véletlenül érettségi tantárgy.

Én nem tudok dönteni. Meggyőző az az érv, hogy a fizika a körülöttünk lévő világot írja le, de a történelem egy sokkal ősibb tantárgy. Már az ókorban is feljegyezték a történéseket, vagy szájról-szájra terjedtek, ugyanakkor halvány lila gőzük sem volt arról, hogy mi az a fizika. Én egyik tantárgyat sem szeretem, de látom az értelmüket. Bár a történelemnél hiába próbálkoznak: az ember csak a saját hibáiból tanul. A fizikánál van egy alap szint, amit érdemes tudni.

Ha bármiből választhatnék akkor: erkölcstan, vallás, rajz, ének.

2013. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez azért elég durva kijelentés volt:


"ugyanakkor halvány lila gőzük sem volt arról, hogy mi az a fizika"


Javaslom, nézz utána Archimedes és Alexandriai Heron munkásságának, érdemes!

Régebben ment még a tv-ben Ókori találmányok címen egy sorozat, nem tudom vetítik -e mostanában, de igen hasznos dolgokat lehet abból is tanulni.


Egyáltalán nem igaz, hogy akkoriban halvány lila gőzük sem volt a fizikához. Sőt ellenkezőleg!

Régen sokkal inkább kellett használni az embernek a józan paraszti eszét, mint manapság, sokkal több találékonyságra volt szükség.

Ez persze az ősemberre is igaz. Igen találékonynak kellett lennie, és nem azért, hogy egész nap telefonálgathasson, meg e-mailezhessen (ahogy az manapság szokás), hanem azért, hogy ne pusztuljon éhen, és nem utolsó sorban azért, hogy fejlődhessen ill. könnyebbé, egyszerűbbé tegye mindennapjait.


Ma erre talán kevesen gondolnak, de vegyük számba, ha nem gondolkodtak volna az ókorban, ill. őseink nem lettek volna oly találékonyak, akkor most nem lenne se televízió, számítógép, laptop, telefon, cd, dvd és még sorolhatnám hosszasan.

2013. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!