Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Próbáltak már valaha embert...

Próbáltak már valaha embert és állatot "összekeverni", hogy lássák, milyen lény keletkezhet belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 15:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
ez engem is érdekelne,,,akkor a tudósokat is biztos...de,hogy megtették e,azt nem fogjuk megtudni.
2011. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez most humor vagy ezotéria? Biológia, elemi iskola, állat és ember nem keresztezhető. Úgy általában tetszőleges két faj nem keresztezhető, ez a faj definíciójának az alapja. Persze kivételek vannak. De az emberhez egy állat sincs elég közel.
2011. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
én úgytudom,hogy a hidegháború ideje körül voltak ilyen dolgok,legalábbis próbálták más emlőssel keresztezni az embert,de sikertelenül.de ezt csak hallottam,egyáltalán nem hiteles így,jobb lenne ha vki biztosat írna
2011. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Vagy ha valami genetikai sebészeti megoldásban gondolkodsz, akkor nem, nem próbáltak.
2011. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem humor.

Én nemrég hallottam, hogy próbáltak embert és állatot keresztezni, de nem hagyták, hogy életképes legyen.

Manapság rengeteg biológia fegyvert gyártanak, hatalmas dolgokat hoznak létre. Már azok is azok, amikről tudunk. Miért ne lehetne ilyen? Vagy tényleg, esetleg senki nem tudhat róla...

2011. márc. 26. 16:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne hagyták volna? Ember-répa hibrid is létezett már. Sejt szinten ideig-óráig életképes, létrehozható.
2011. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
NEM LEHETSÉGES! Nem "eltitkolják", meg "titkos fegyver", meg ilyen marhaságok, hanem NEM LEHETSÉGES! Alap biológia! Csimpánzokkal pl. az a baj, hogy a kromoszómaszám nem stimmel (pedig amúgy a genetikai infó 99%ban azonos). A "keresztezéshez" legközelebbi dolog, ami lehetséges, az az, hogy neked szimpatikus állati (növényi, baci, stb...) GÉNEKET át lehet vinni az emberbe, ha akarod. A GFP tök buli lenne, az egereknek legalábbis jól áll :DD (ez egy medúza fehérje, ami UV fényben zölden világít).
2011. márc. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ja, amúgy ilyesmit szoktak is "fordítva": pl. lehet emberi vérképző rendszert csinálni az egérnek, vagy pl. olyan disznót, aminek a szerveit (szívét) át lehet ültetni emberbe elvben nagy komplikációk nélkül, mert a hisztokompatibilitási antigénjei (sejtfelszíni "jelölések", ami alapján az immunrendszer meg tudja különböztetni a saját sejtjeit az idegenektől) emberiek.
2011. márc. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
74%
Igen próbáltak régebben. Embert és csimpánzt. Az volt az elképzelés, hogy okos és fegyelmezhető lesz mint az ember és olyan erős mint a csimpánz. Kb. mint a majmok bolygójában. De ez nem sikerült nekik. Ezt hogy kivégezte nem jut most eszembe. De Sztálinnak az elképzelése volt ez a terv. Ha sikerült is volna véghez vinni a keresztezést a jelenlegi tudósok szerint irányíthatatlan lett volna a "hadsereg"
2011. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lásd görög mitológia.

minotaurosz=ember+bika

kentaur=ember+ló

szatír=ember+kecske

sellő=ember+hal

2011. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!