Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet a VALÓDI leghosszabb...

Mi lehet a VALÓDI leghosszabb magyar szó?

Figyelt kérdés

Ne írjátok, hogy szótár, mert a fene se fog végiglapozni egy szótárat.

Létezik 2 szó ugyebár a megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért, meg az elkelkáposztásítalanítottátok (ha elírtam az csak gépelési hiba, mert a számítógép helyesírásellenőrzője nem ismeri fel), szóval ezek állítólag a leghosszabbak, de ezek ilyen műszavak, mert nem használjuk őket. Gondolom hacsak nem a leghosszabb szóról beszéltek, Ti sem mondjátok ki, hogy megszentségte.......

Szóval mi lehet a valódi, használatban lévő?


2011. ápr. 1. 18:50
 1/7 De Puta Madre ***** válasza:
2011. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tudsz egy kicsit angolul?

"Megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért, with 44 letters is officially the longest word in the Hungarian language which is actually in use, means something like "for your [plural] continued behaviour as if you could not be desecrated". It is already morphed, since Hungarian is an agglutinative language. For this reason, it is possible to create words like összetettszóhosszúságvilágrekorddöntéskényszerneurózistünetegyüttes-megnyilvánulásfejleszthetőségvizsgálatszervezésellenőrzésiügyosztály-létszámleépítésellenesakciócsoporttagságiigazolványmegújításikérelem-elutasítóhatározatgyűjteményértékesítőnagyvállalatátalakításutó-finanszírozáspályázatelbírálóalapítványkuratóriumelnökhelyettesellenes-merényletkivizsgálóbizottságiüléselnapolásindítványbenyújtásiforma-nyomtatványkitöltögetésellenőrizhetőség-próba which is 447 characters long and refers to a committee and its cognizance. Of course in reality such a committee could not exist.


The longest dictionary form word is the non-morphed form of the longest word in use, megszentségteleníthetetlen, with 25 characters, and means "cannot be desecrated"."


Az angol wiki szerint a Megszentségteleníthetetlen a leghosszabb használatban levő szó (nekem gyanús, hogy ez rossz, de ki tudja).

2011. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastátok a kérdést figyelmesen? Ezek egyike sem használatban lévő. Én indítok eggyel, aztán lehet vitázni: "töredezettségmentesítésesek."

-Hol vannak a használt HDD-k?

-Azok a töredezettségmentesítésesek?

2011. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lakásakadálymentesítésitámogatásügyintéző-képzés.

Bármennyire csúnyán hangzik, létezik.

A mozgáskorlátozottak számára létezik egy olyan támogatás, amely arra irányul, hogy akadálymentesítsék a saját lakásukat. Ennek az ügyintézője egy tanfolyam segítségével válik jogosulttá arra, hogy segítse ezt az ügymenetet.

Szintén létező, és én már láttam használatban is a lakásakadálymentesítésitámogatás-ügyintézőt is. Ez is így helyes, persze elég sokféleképpen írják.

2011. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 2. válaszolónak: igen értettem az angol szöveget, de elég elképzelhetetlen, és mondja is az angol h az, hogy ezt használnák. Még a megszentség...akármi is fura.
2011. ápr. 1. 23:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Valódi leghosszabb szó nem létezik, mivel a magyar nyelv lehetővé teszi a hosszú összetételek és képzések gyártását, így elvben bármilyen hosszú szó alkotható. Azt viszont érdemes lenne kiszűrni, hogy mi egy magyar korpusz leghosszabb szava.
2011. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2011. ápr. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!