Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pakson az atomerőmű van...

Pakson az atomerőmű van különösebb hatással a környéken élőkre, pl. Kalocsa városra?

Figyelt kérdés
Ha szél fúj, az Paksról Kalocsára fúj szinte mindig, a Dunán végig, nincs ami megállítsa... ez csak érdekesség, hátha van ennek is jelentősége
2011. ápr. 8. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez szerintem nem az atomerőmű miatt van, bár ki tudja
2011. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Hát, normál üzem mellett, ha jól tudom, SEMMI környezeti hatása.

Aztán, ha valami súlyos - a 2003-asnál sokkal súlyosabb - történik, akkor..... :( :(

Tény, nem laknék Paks környékén, mert ki tudja, mikor történik valami.

2011. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy. akkor lenne hogyha baleset történik és kiszökik sugárzó anyag. a szélnek meg egyéb ilyen dolgoknak ehhez semmi köze.
2011. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
attól még ami történ az atomerőművek viszonylag biztonságosak. Csak az emberi hanyagság és a természeti erők miatt lehetnek gondok.
2011. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van. Ha nem sérül meg az atomerőmű, akkor nincs semmilyen hatással a környezetre. Az erőműveknél még a természetbe visszakerülő víz hőmérsékletét is szabályozzák, hogy ne legyen semmilyen hatással az élővilágra.
2011. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szénerőműnek többszöröse a radioaktív sugárzása mint egy atomerőműnek, szóval én különösebben nem félnék tőle :P
2011. ápr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Van. Munkahelyet biztosít, így egy csomó embernek nem kell éheznie.
2011. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nos először is, az hülyeség, hogy nincs károsanyag kibocsátása. Mindennek van. De minimális. A kibocsátást egy berendezéssel figyelik. A mérés folyamatos. A PA kibocsátása jelentősen a határérték alatt van.


Aki pedig azt írta, nem lakna Paks környékén, mert ki tudja mikor mi történik, csak annyit mondanék, Az ország bármely területén lakhat. Ha Pakson történik vmi, azt megérzi ő is, nemcsak én, aki Pakson élek. Az erőmű NEM veszélyes!!!


Jó lenne egyszer azt megélni, hogy az emberek a mérnökökre figyelnek és nem a sok okoskodóra...

2011. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
91%

én dunaszentgyörgyön élek. az erőműtől kb 6 kilóméterre. foszforeszkál a tököm. zavaró mivel világosba nem tudok aludni. sőt ráadásul én bent is dolgozom. gondolhatod hogy nézek ki.

Igazából semmi nincs. a Primer egy hermetikusan elzárt tér. azon belül se minden radioaktív. Egészséges vagyok mint a makkom.

2012. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lilaliba28 válasza:
100%
Pakson az atomerőmű van különösebb hatással a környéken élőkre, pl. Kalocsa városra? -a kérdés ezen felére válaszolnék: igen, remek munkalehetőséget biztosít rengeteg embernek! :)
2014. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!