Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angolosok, VAGY Matekosok!...

Angolosok, VAGY Matekosok! Segítettek nekem értelmezni egy szöveget?

Figyelt kérdés

A kulcsszó, a "at most 420", ennek a jelentésére vagyok kíváncsi. Ez egy optimalizációs probléma, a legkisebb számú, tehát a minimális lefedő csúcshalmazt keressük. at most 420 az azt jelenti-e, hogy maximum 420, tehát lehet 419 is, vagy pedig azt, hogy legjobb esetben 420, tehát 420nál biztos hogy nem kisebb?


"The Witzel Graph. This is the second benchmark graph with n = 450 vertices, following a construction due to Klaus D. Witzel. Take thirty disjoint cliques on fifteen vertices and connect random pairs of cliques by random edges. Shuffle the labels of the vertices well so that the original cliques are hidden. Provided this is done carefully without adding too many extra edges, such a graph should have a minimum vertex cover with at most 420 vertices (all but one vertex from each original clique). Moreover, the minimum vertex cover is well and truly hidden. Indeed, the algorithm finds a minimum vertex cover of size k = 420."


Megmondom, mi zavar meg:

[link] e felett van egy ábra a gráfról, és az van alá írva, hogy: "The Witzel graph ( scheme only ) with a minimum vertex cover ( n = 450, k = 420 )."


Namost, ha 420 a maximum, és attól még lehetne kisebb is, akkor miért írja oda hogy minimum vertex cover 420? Vagy lehet ezért írta oda hogy scheme only, tehát ez a gráf nem a példa-file gráfja?


2011. ápr. 22. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az at most azt jelenti, hogy max 420, tehát elvileg nem zárná ki, hogy 419 legyen a minimális lefogó ponthalmaz mérete, de ennél a gráfnál láthatóan legalább ennyinek kell lennie (minden 15 csúcsos klikk-hez kell legalább 14 csúcs a lefogó halmazba, tehát összesen kell legalább 30*14=420).

Gondolom itt azért fogalmazott így, mert csak annyit akart megfogalmazni, hogy ha vigyázva húzzuk be az éleket, akkor elég lesz 420 csúcs (az meg adja magát, hogy ennyi kell is).


Csak beleolvasgattam a cikk bevezetőjébe, de jól látom, hogy ez akkor egy közelítő algoritmust ad a min lefogó csúcshalmaz problémára?

2011. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ah, köszi, igazad van. Egy másik algoritmust teszteltem ezzel, és az 418at talált, pedig tutira jól működött. kicsit felhúztam magam rajta. Ma meg rájöttem, hogy mikor importáltam az ő filejait, akkor történt egy elcsúszás, mert a programjában (amit a honlapról le lehet tölteni) van space minden sor elején, de ennél a witzel-gráfnál nincs.


Ja egyébként, ilyesmi algoritmus, de szisztematikusan keres úgy látom, szóval bejárja a lehetőségeket rendesen. Abból indul ki hogy mindent berak a lefedőbe, aztán megpróbálgatja a feleslegeseket kivenni. Meg lehet adni egy lefedő méretet amíg keressen, de ha túl kicsit adsz meg, akkor megtalálja a minimálisat és mégis tovább keres, aztán ha már teljesen bejárt mindent akkor írja ki hogy annál csak nagyobb van, amit megadtál. Mondjuk egy nagy gráfnál ez sok időbe beletelik.

2011. ápr. 23. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!