Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csernobilban jelenleg mennyire...

Csernobilban jelenleg mennyire erős még a sugárzás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

szerintem emberre veszélyes szinten van néhány helyen.

de rengeteg állat jól érzi magát.

hallottam hogy felfedeztek bent egy gombafajtát ami rádióaktivitásból készít magának energiát :P

2011. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vátozó. Vannak helyek, ahol a Budapesti háttérérték harmadát mérik csak, máshol már ennek 10-20x-osát. Már akkor is eltérő volt az érték, foltokban magas, másutt alacsonyabb sugárzás volt mérhető. Nem tudom a szarkofág közelében menyre gázos a helyzet, de nem mesze van pl. a 3-as blokk, ahol megint csak alig a háttér feletti értékeket mérnek, míg a vörös erdő, ahova a fallout először lecsapódott, mai napig helyenként erősen sugárzó, de minden mért érték messze elmarad az akkori helyenkénti 1000-2000röntgen-es sugárzástól. Egyes dolgozókat akkor az óránként halálos dózis tíz-hússzorosába küldték lapátolni(fejenként pár percre), úgy hogy közölték velük, semmi veszélyes nincs abban, bár előző nap saját maguknak kellett ólomruhát fabrikálniuk.


Akkor sem voltak, ma sincsenek tisztában az emberek a radioaktivitással, mindössze annyi változott, hogy átestünk a ló túloldalára, akkor tudatlanságból nem féltek tőle, most meg az emberek valamit kapiskálnak róla ugyan(na jó ez azért túlzás), mindenesetre rettegnek tőle mint a tűztől. Tökéletes példa erre a sugárfertőzött megnevezés ami tökéletesen rossz szó.


Ajánlom figyelmedbe:

http://www.youtube.com/watch?v=a8t9ZxlhIqI


10 részre bontva fenn van a Discovery channel-en ment film Csernobilről.

2011. ápr. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
A zóna legnagyobb része teljesen biztonságos, csak azért tilos a belépés, mert vannak nagyon kis területfoltok, ahol valamilyen okból koncentrálódtak a sugárzó anyagok.
2011. ápr. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Csernobil városában átlagosan 0,21 μSv/h dózisteljesítményt mértem május végén, mikor kinn voltam.
2011. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Állítólag 100 000 év! múlva fog teljesen megszűnni ott a sugárzás, de (tökmindegy nekünk) már 4000 év múlva annyira mérsékelt lesz, hogy nem csak a csernobili, hanem a pripjatyi lakosok leszármazottai is beköltözhetnek az egykori otthonok területére.

Manapság pedig csernobilba az alacsony sugárzás ellenére is erősen korlátozott a belépés, mivel az elhagyatottság miatt nem voltak ugye tatarozva az épületek, és statikailag a legtöbb már életveszélyes állapotban van.

2015. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csernobilnak 2000 fős lakossága van napjainkban.
2015. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!