Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minek van az embernek félelem...

Minek van az embernek félelem érzete, amikor olyan "erős"?

Figyelt kérdés

Nem értem néha magamat sem. Sokszor félek. És hiába. Mert mondjuk olyan volt, hogy erdbe mentem sétálni sötétben, és iszonyú jól ismerem az erdőt, nem is attól féltem, nem félek egy állattól sem, Magyarországon nincs is olyan ami levadászna, volt nálam kés, bot, még tűz is, de valamiért féltem. És nem értem miért. Nem azért, hogy valaki megöl ott, vagy ilyesmi, csak féltem. De, szerintem ok nélkül.

Volt, hogy rá kellett vennem magamat, hogy ne rohanjak vissza a házakhoz.

Akkor volt, hogy bementem egy épületben, ahol tök sötét volt, és folyton azt éreztem, hogy "NE, NE, NE" És megint rá kellett magam szánni, hogy nincs mitől félnem.


Pedig nem nézek én olyan filmeket egyáltalán.


Nem értem, az ember az egy igen "erős" egyed, mármint fegyverekkel, tűzzel,. ilyesmivel megvédheti magát, állatoktól meg más veszélyektől.

Akkor minek van az emberben félelem?


2011. júl. 16. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiszel benne. A tudatod tele van ellentmondásokkal, ugyanúgy mint bármelyik másik embernek.


Ahogy Mark Twain írta: "Ha felismerjük végre, hogy minden ember őrült, egy csapásra világossá válik előttünk minden rejtély."

2011. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az őseidnél nem volt mai technika, és néha botnál vagy bármi másnál nagyobb tárgy sem, családnak vadászott, majd aludt a szabad ég alatt, esetleg barlangokban. Minden héten. Ha ilyenkor nem félt volna, szerintem nem lett volna ilyen sikeres. Az lök egy kis adrenalint, endorfint, aztán nem gondolsz, másra, képzeld el... Mész egy sötét helyen, és oldalról tegyük fel megtámadnak. Besz*rhatsz, de tenni ellene nem tudsz. Viszont ha félsz, leveszed a fülest, halkítsz a zenén, hogy készülhess a váratlan helyzetekre, adott esetben készülsz a futásra. Szerintem ilyesmi lehet a dologban. Kontár voltam.
2011. júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sötét erdő még ismeretlen számodra. De ha megszokod, akkor ugyanannyira biztonságban fogod érezni magad bent, mint nappal. Persze nappal sincs tökéletes biztonság, meg éjszaka talán kevesebb átlagember jár arra, de érted. Én mostanában sokat mászkáltam este is az erdőbe, találkoztam is más emberekkel, persze csak egymás sziluettjét láttuk, de nem gáz. :) Ha nő, vagy gyerek vagy, akkor viszont azért nem ajánlom hogy egyedül mászkálj a sötét erdőbe, valószínűleg egy férfi azért erősebb nálad, és ki tudja, miféle ember :P
2011. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ember minden, csak nem erős, és szerintem mit sem érnek azok a dolgok amik nálad vannak, ha ráddől egy 6 mázsás fatörzs.

Hiszen mégha elvileg is, de lehetséges...

Nem?

2011. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező.


A félelemről tudjuk, hogy az egy erős érzelmi állapot és az ember ekkor nyomó érzést érez a mellkasában, cselekedni képtelen, tehát amit az egyik válaszoló ír, az az elővigyázatosságra, józan gondolkodásra, ésszerűségre vezethető vissza, s nem a félelemre...

A félelem tehát nem egy ösztön, inkább csak gátol és fáj.


Teljesen világos, hogy az adott helyzetben nincsen okod félni, vagyis nem találsz okot rá, így el kell azon gondolkodni, hogy alapvetően a félelem előjöttének mi az oka, a gyökere, annak ,hogy hajlamos az ember bármitől is félni, gyakorlati ok nélkül.


Ez elég mély filozófiai kérdés. Az ember önmaga létezésének megítélésből fakad. Alapvetően az ember tapasztalatában a dolgok elválasztva, kontrasztban jelennek meg, azért ugye, hogy tudja mi micsoda...Na most ez a kontraszthatás megtéveszti, és azt hiszi a dolgokról, hogy azok valójában is külön vannak, hogy nincsen közöttük kapocs, magát azzal a fizikai testtel azonosítja, ami által tapasztal, ekkor viszont magát elkülöníti tudatban minden mástól. Ez a tévedés miatt egyszerűen nem "látja" minden mögött az egységes értelmet, az irányító "elmét", magáról azt gondolja az egyén, hogy egyedül van a nagyvilágban, hogy nem védi meg semmi, ha esetleg probléma üti fel a fejét, azt hiszi mélyen beépítve a tudatában, hogy baja eshet, vagy elveszhet...egyszerűen nem érzi a védelmet maga "mögött"...pedig ott van...

Ha az egyén képes észrevenni a mindent átható és irányító erőt, amiről eztán belátja, hogy az végső soron önmaga, akkor az azzal való azonosulás során egyszerűen megszűnik a félelem további előjötte, mivel tudni fogja magáról az ember, hogy soha az életben(hiába tapasztalja a halált) nem szűnhet meg, soha az életben nem árthat neki semmi, mivel a léte örök.


A félelem tehát egy tévedés folytán jön elő az egyénben, egy félreértés miatt van rá hajlama az embernek...és azért van ez jelen, mert mint a tapasztalatban, ez is a kontraszt egyik fele szellemiekben...a másik pedig a nyugalom, a boldogság...ha nem lenne félelem, nem tudnánk, hogy mi a "nemfélelem"...


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A megoldásért szerintem keress társat. Két ember nem fél úgy, mint egy.

A félelem, szerintem, azért van, mert félted az életed. Legyen nállad egy kisebb lámpa, ha megoldható.

2011. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

A félelem természetes érzelmi reakció egy ismeretlen helyzetre. :p


Egyébként miért lenne rossz dolog, hogy sötétben óvatosabb vagy? Nyilván ilyenkor kiszolgáltatottabb vagy, ha mégis bajba keverednél, tehát a körültekintés nagyon is helyénvaló.

2011. júl. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!