Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Szfinx tényleg...

Szerintetek a Szfinx tényleg régebbi az egyiptomi kultúránál?

Figyelt kérdés

A vaskalapos egyiptológusok szerint 4000-5000 évesnél nem lehet idősebb,aki ennél régebbinek datálja az nem ért hozzá.

Gondolom,ha bebizonyosodna a régebbi felvetés,akkor ezek a tudósok kitörölhetnék a diplomával,meg a karrierükkel és ettől félnek.Nem is beszélve a törikönyvek átírásáról.


2011. máj. 1. 08:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is láttam most egy filmet a Nat.Geo-n, abban azt mondták, hogy még a rómaiak és a kopt keresztények (!!!) is építettek hozzá... nem tudom. Én nem nagyon akarom elhinni.
2011. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én meg több "eretnek" könyvben olvastam,hogy 10-12 ezer éve erózió nyomokat találtak a Szfinxen,ami valószínűleg az utolsó jégkorszak után keletkezett.Ókori görög leírások is utalnak arra,hogy a fáraók korában ezt nem építették,hanem néhányszor kiásták a betemetett homokból,mert a Szfinx már itt volt,mikor az egyiptomi nép letelepült a környéken.
2011. máj. 1. 08:49
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Most erre én azt tudom mondani, hogy több "eretnek" könyvben, sőt, néha még "nagynevű" "tudósnak" számító embertől olvastam már bizonyítékokat Atlantisz létezéséről, dacára, hogy egyszerűen Atlantisz nem létezhetett mióta ember van.
2011. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nézz utána az icai köveknek. Az is lehetséges lenne, de már mindenféle embert előállítottak, mint hamisítót, hogy cáfolják az icai köveken megörökített rajzokat. A tudós, aki pedig a rejtély mellett állt, hiába volt jónevű, egyszerűen hiteltelenné vált, már alávágtak a többiek, hogy az legyen.


Szfinx: akár lehetne sokkal régebbi is, de nem hiszem, hogy ha kiderülne is, nyílvánosságra hoznák. Úgy gondolom a tudósok mereven ragaszkodnak a régen lefektetett elméletekhez inkább, és ha valami jelentősebbet is találnának, inkább elhallgatnák. A tudományban másképp megdőlne az emberek hite. És a tudomány, mint a vallások, nem akar híveket veszteni.

2011. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a tudomány lényege a folyamatos változás, a tudomány, (ellenben a vallással) hipotézist állít, megvizsgálják számtalanszor, ha igaz, akkor marad, ha nem, akkor vagy fejlesztik, vagy eldobják.


Nem lenne épeszű tudós, aki, ha találna egyértelmű bizonyítékot, nem verné ezt a felfedezést nagydobra, hiszen hatalmas hírnevet (és rengeteg pénzt...) nyerne ezzel magának. Csak éppen nem lehet hitelt érdemlően bizonyítani.


A tudósnak nem dőlne romba a karrierje, ha kiderül, hogy tévedett. Sőt, éppen pont, hogy ezzel tudná magát előrelendíteni. Hatalmas új felfedezés ott, ahol már százezrek kutattak, de pont ő fedezte fel?... Szerintem ennél többet kevés tudós (vagy ember) akar :)

2011. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Ember, a Római civilizáció (és a görög is) egy pöppet később volt, mint az egyiptomi, miért ne láthatták volna a Szfinxet?!


Mellesleg az egyetlen épkézláb érv arra, hogy a szfinx idősebb lenne, mint a piramisok, hogy víz okozta erózió nyomai vannak rajta. Erre 1000+1 magyarázat lehet, pl. többek között az is, hogy a Nílus néha rááradt. Arra görög írásos bizonyíték van, hogy a Szfinx a Nílus akkori folyása mellett "őrködött".


Az, hogy betemette a homok... Jártál már arrafelé? Bármit betemet a homok kb. 20 év alatt. Valószínűleg már jópárszor kiásták azt a szerencsétlen Szfinxet.

2011. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

szerintem félreértettél.A görögök és a rómaiak tudom,hogy később voltak,ez óvodai töri.Én arra gondoltam,hogy a görög Hérodotosz amikor a szfinxről és a piramisokról írt,azt egyiptomi papoktól hallotta,amit ők (a papok)szájról szájra,illetve hieroglifákon keresztül hagyományoztak.

2011. máj. 1. 11:16
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez releváns történelmi forrás.


Pláne, hogy könnyedén félrefordítás is lehet, hiszen a Szfinxet valóban csak "kiásták", mivel a kőzet, amiből felépül egy helyben lévő hatalmas szikla. Tehát ellentétben a piramisokkal, amikhez oda hordták a mészkövet a Szfinx-et ott helyben faragták ki két kőfejtő között fennmaradó hatalmas sziklából. Magyarul egy bazi nagy kőből van faragva az egész ami mindig is ott volt.


Ezt rengeteg tény alátámasztja, pl. a test formája (a lábait nem tudták a helyére tenni a kő hiányosságai miatt, így lett ilyen elnyújtott a test és kerültek hátra a lábak, ahol már megfelelő volt a kő).

És többek között a Nílusos vízmosáson kívül ez is magyarázhatja a vizes erózió nyomait, hiszen a szfinx oldala mindig is szabad levegőn volt - a faragás előtt is - keletkezhetett rajta vizes erózió.

2011. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hérodotoszra alapozni nem igen kellene bármit is. Szerinte a görögökre 2 millió perzsa támadt. Ennyi ember elég lenne egy Athén-Perszepolisz csatárlánchoz, keresztül a Boszporuszon.


A Szfinxet pedig folyamatosan faragták ki az ott lévő természetes kőtömbből. A nagy része évezredek óta ott volt szabadon csak a többit elhordták a piramisokba.

2011. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A Szfinxet biztos, hogy többször is átfaragták. Látszik a formájából.

Atlantisz pedig lehet, hogy létezett, de akkor a Földközi tengerben volt.

2011. máj. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!