Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Viking VS. Egyiptomi? Ki győzne?

Viking VS. Egyiptomi? Ki győzne?

Figyelt kérdés

Melyikük győzne egy harcban az ókori egyiptomi katona vagy a viking harcos? (tudom nem egy időben éltek)

Viking fegyverzete: Hosszú kétélű kard, kerek pajzs, lándzsa, csatabárd + páncélzat.

Egyiptomi fegyverzete: Rövid kétélű kard, lándzsa, íj, hajítódárda, pajzs, kophes (sarló alakú fegyver) + kevés páncélzat és harci szekér.


2010. nov. 5. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyalogosnak a harci szekérrel szemben nincs sok esélye. Szekér nélkül viszont szerintem a viking harcos győzne, a nehezebb páncélzat/fegyverzet és a erősebb testalkata miatt. Én legalábbis így gondolom.
2010. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy a viking páncéling az egyik leghatékonyabb( a súlyához képest).


A harci szekerek pedig attól függően lesznek veszélyesek, hogy mit tesznek rájuk. Pl. ha csak lándzsás egyiptomiak az nem olyan gáz, mint egy Da Vinci-féle harci szerkezet.

2010. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Harci szekérről jellemzően nyilazni szoktak, ez el is dönti a kérdést.
2010. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomiaknak nem volt acélkardjuk... a vikingeknek igen... (bár a Wilbur Smith-es korszakra gondolok elősorban:)
2010. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Edzett acél kardjuk nem volt, de a középbirodalom idején (ez is az ókorban volt még) már a vasat ismerték.
2010. nov. 8. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a viking, de tuti, hogy egyiküknél sem lenne ott az össze használatban lévő fegyver.
2010. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, mégegy ki nyerne O.o


Kérdező, te ugyanaz vagy, aki a spártai vs keresztes lovagot kérdezte? ...

2010. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon tetszenek ezek a kérdések :D


Sztem harci szekérrel az egyiptomi... de én harci szekér nélkül is kábé 50-50-nek mondanám. Valaki írta, hogy a viking a testalkata miatt... hát ez azért fura, sztem egy egyiptomi is tud erős lenni meg egy viking is :D

2010. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
48%

A két nép harcmodora eleve más volt, így én elég értelmetlennek érzem a kérdés. Milyen harcban? Csatában? Egy viking "hadoszlop" max 1000 emberből állt és még sokat mondtam, míg az egyiptomiak tömeghadsereget alkalmaztak, így elég esélyes, hogy egy 300 típusú mészárlás keretében leverték volna a vikingeket.

Egyébként a harciszekerek nem legyőzhetetlenek, okos, fegyelmezett görög phalanxok a sorok megnyitásával letudták őket győzni(Xenophón)

2010. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ugy gondolom h a vikingek gyoznenek. 18 f
2010. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!