Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis érdekesség:Ki tudja, hogy...

Kis érdekesség:Ki tudja, hogy mekkora az átmérője egy hagyományos konzerves doboznak és egy cigarettának és miért pont akkora?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:01
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

"Az átállítás nem abból áll,hogy papír és dohány helyett oda pakolnak valamilyen fémanyagot és kész az átállítás."


Igen, pontosan erről beszélek. Teljesen más gépek kellenek hozzá. Vagy ebben a húsz percben a titkos, pecséttel lezárt páncélszekrényből kihozzák a titkos, államilag kiosztott lemezsajtolókat és esztergagépeket? De most légyszi erőltesd meg magad és gondolj bele: Ha a gyár meglévő gépei nem alkalmasak valaminek a gyártására, akkor maga a gyár hogy lenne alkalmas rá? Elmondom: sehogy. Ilyen alapon a húsüzem és a mikroprocesszor gyár is alkalmas lőszergyártásra, csak ugye előtte az összes gépsort le kell cseréni. Én meg foggal el bírok húzni egy Booeing 737-est csak előtte ki kell cseréni Nick Árpira.

2011. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

"A honvédségnél van egy haverom és ő mutatta"


Tudjuk milyen egy átlag HM-es. Egyik nagyobb baromságot mond mint a másik. HM-estől hallottam olyat, hogy a Kalasnikov (ami szerinte géppisztoly) a Sturmgewehr másolata.

2011. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
*sorry MH-s.
2011. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Figyelj én nem akarlak megbántani,de te leragadtál azon a szinten,hogy van 2 darab botod amit akárhogy forgathatsz máshogy nem fog kinézni?

Ez pont olyan mint a hagyományos izzó meg az energia takarékos izzó.

Ugyanabba foglalatba mindkettőt be tudod rakni pedig máshogy néznek ki.

Ott van pl Sajóbábonyban a vegyipari gyár.

Az is akármikor át tud állni robbanószer gyártásra.

A legegyszerűbben úgy tudom veled megértetni ezt a dolgot,hogy leírom azt a szót,hogy univerzális.

Tehát egy géppel több funkciót is el lehet végezni.

Olyan mint ha 2 db kar lenne 1 gépen(felületes magyarázat).

Az egyik tud dohányt csinálni a másik meg akármikor töltényt.

2011. máj. 2. 19:52
 25/44 anonim ***** válasza:

Én sem akarlak megbántani, de szerintem fingod sincs, hogy akár egy tolómérő hogy működik.


"Ott van pl Sajóbábonyban a vegyipari gyár.

Az is akármikor át tud állni robbanószer gyártásra. "


Nahát, egy vegyiparral működő gyár ért a kémiához, hát ez igazán világszenzáció! Tudod a robbanószert is vegyipari úton gyártják, nem a TSZ-ben szüretelik a dinamitfákat.


Most komolyan, nem érzel egy hangyaf*sznyi különbséget a között, hogy megsodorni egy cigarettapapírt és fémlemezből préselni egy töltényhüvelyt? Mert ugye a cigarettapapírt sodorják és nem sajtolják. a lövedéket meg vagy öntik, vagy huzalból vágják és sajtolják, ebből egy eljárás sincs jelen a dohánygyártásnál (a hozzá való gépek sem). Most én érthetek akárhogy pl. egy esztergagéphez, vagy jöhet akármilyen minisztériumi direktíva én nem fogok tudni azzal pl. vákuumhúzott tejfölöspoharat gyártani. SÍRVA KÖNYÖRGÖM LEGALÁBB ENNYIT FOGJÁL FEL! Egyáltalán van valami ehhez köthető szakmád (gépész, esztergályos vagy hasonló)? Tudod egyáltalán, hogy neaggyisten milyen egy lemezsajtoló, vagy legalább egy esztergagép?

2011. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Pont a sodrásnál tapintottál bele a lényegbe.

Képzeld tudom,hogy néznek ki az általad említett gépek.

Sőt elárulom láttam már lőszergyártó gépet is.

Kísérteties hasonlóság.

Tudod általában milyen anyagból készítik a töltényhüvelyt és a töltényt?

RÉZBŐL,ami ha megfelelő vastagságú hajlítható mint a papír.

A dohány adagolóba puskaport öntenek.


A vegyipari gyárat nem azért hoztam fel,hogy beleköss hanem azért ,hogy lásd nem kitaláció az átállás.


u.i.: Miből gondolod,hogy nem tudom hogy működik a tolómérő?

2011. máj. 2. 21:35
 27/44 anonim ***** válasza:

Szerintem te komolyan nem figyelsz, vagy csak egy unatkozó troll vagy. Szerintem már elmondtam legalább egyszer, hogy CIGIPAPÍRT NEM LEHET SAJTOLNI ÉS TÖLTÉNYHÜVELYT NEM LEHET SODORNI! Meg a kettőhöz két különbözően működő gép kell.


"RÉZBŐL, ami ha megfelelő vastagságú hajlítható mint a papír."


És pont megfelelő vastagságú, hogy szétrobbanjon a töltényűrben. Hidd el elég sokat foglalkozom rézlemezzel és ez már gyakorlatilag rézfólia lenne, ami lőszerhüvelynek alkalmatlanabb már nem is lehetne. Egyébként a szovjet eredetű lőszerek jellemzően acélhüvelyesek, pár kivétellel. Szerintem még életedben nem láttál még töltényhüvelyt. Azt már meg sem kérdezem, hogy szerinted, hogyan oldják meg a sodort rézlemez összeillesztését. Hegesztéssel, szegecseléssel? Egyik sem használható.


"A dohány adagolóba puskaport öntenek. "


Ennyi. De a gyár attól még a meglévő gépeivel nem tud hüvelyt, lövedéket és csappantyút gyártani.


Add fel, Kérdező! Egyszerűen ismerd be, hogy ez városi legenda, hülyeség és nem kivitelezhető!

2011. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Csak azért nem fogadom el az érveléseidet mert nekem olyan emberek mondták akik jóval többet tudnak nálad meg nálam is.

2011. máj. 2. 22:08
 29/44 anonim ***** válasza:
Miért, csak mert terepruha volt rajtuk? Az még nem jelent semmit, mondtam már. Attól még, hogy ráadnak egy gyakorlót, lenyírják a fejét és körbefuttatják egy párszor attól még nem lesz hadiipari/haditechnikai/harcászati szakértő, még akkor se ha tiszti rangjelzéseket aggattak rá. Mondom, némelyik a saját fegyveres ereje eszközeiről se tud semmit, hiába szolgál ott x éve. Ez mind az MH-ra mind a Rendőrségre igaz.
2011. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Akkor még azt magyarázd meg(most jutott eszembe)hogy 1999-ben amikor a délszláv háború volt.

A Nato miért bombázta le az összes dohánygyárat?

Azt nem tudja nekem senki sem bemesélni,hogy véletlenül estek oda a bombák.

2011. máj. 2. 22:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!