Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kiabálva beszélgetnek...

Miért kiabálva beszélgetnek egymással a fiatalok miközben ott vannak egymástól pár centire?

Figyelt kérdés

Amikor buszon ülök vagy éppen az utcán sétálok és ha jön velem szembe vagy felszáll a buszra egy 3 vagy több fős csapat, általában hangosan beszélgetnek egymással gyakran ordítva is, de közben ott vannak egymástól pár centire.

Egyszerűen csak a miértre keresném a választ hogy miért így csinálják.


21 éves vagyok, vannak barátaim néha össze jövünk többen is. Általában ha összejövünk mindig megyünk vhova busszal vagy gyalog, de sose kiabálva, hangosan beszélünk egymással. Ha összeülünk egy kocsmában vagy vhol akkor persze hangosabban beszélünk mert alapból is nagy a zaj. Azt még meg is értem de buszon és az utcán miért így viselkednek? A középpontban akarnak lenni? A figyelem felkeltés miatt?


2011. máj. 8. 01:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert cigányok. Így szokták meg otthon. Ők így kommunikálnak.
2011. máj. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pont ezért, egymást harsogják túl, elvannak, "beszélgetnek"

élnek... ez egyszerűen elfogadhatatlan :D

Egyébként ezt már én is megfigyeltem, de ez egy ZAJ, amit figyelmen kívül lehet hagyni.

2011. máj. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
56%
Feltűnési viszketegség.
2011. máj. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Sokan MP3-at (vagy hasonlót) hallgatnak közben, és ezért muszáj kiabálniuk, hogy amellett még hallják magukat meg a másikakat.
2011. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát azért az utcán is van egy alapzaj, de általában mi pl. akkor szoktunk egyre hangosabban beszélni, ha valamit mondjuk megbeszélünk, és ha többen vagyunk, mindenki elkezd hozzászólni, és így mindenki túl akarja kiabálni a másikat. De azért nálunk mondjuk ez nem jellemző. De szerintem azért, ha beszélgetnek nem hiszem, hogy közbe zenét is hallgatnak...

De amúgy én is olyan vagyok, hogy utálok az utcán hangoskodni.

Ja és a figyelemfelkeltés meg az ilyen visítozás, k.vás röhögés, meg ez a megjátszom, hogy beb@sztam típusú embereknél simán lehet.

2011. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt már régóta kérdezgetem a diákjaimtól és még senki nem tudot rá választ adni. Én úgy látom,hogy ha valaki beszél és egy másik hozzászól,akkor az csak hangosabban teheti,olyan nincs,hogy kivárják egymás mondandóját. És rossz beidgeződés,hogy így már aki elkezd beszélni,az is hangosan kezdi,hogy ne tudjanak a többiek belevágni a szavába. Iszonyatosan idegesítő és ha rászólsz,csak 5 perc után jut el normális hangerőre.
2011. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, de általában azok beszélnek így (észrevételeim alapján), akik egyszerűen így "szocializálódtak" otthon és az ismeretségi körükben is hangosan kell beszélniük ahhoz, hogy szóhoz jussanak.


Igen, vannak olyan családok ahol egyáltalán nem szokás sem megvárni, hogy a másik befejezze a mondandóját, sem engedni szóhoz jutni.


Persze ha otthon nem is így nevelték, az iskolában is kialakulhatott, ha olyan barátai lettek.

2011. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pl utálok halkan beszélni, úgy nem is igen jön ki normálisan a hang a számból. Egyszerűen nem szólaltatja meg eléggé a hangszálaimat kevés levegő, és el-elakadhat, vagy remeghet a hangom. Persze mostmár 26 évesen nemigen beszélek ordítozva, de ha nem így szocializáltak volna akkor még mindig hangosan beszélnék.


Tőlem is kérdezték régen hogy miért kiabálok, félek-e, meg hasonlók. Főleg ha részeg vagyok, és hangosan nevetek vagy hangosan örülök valaminek, akkor is rámszólnak hogy ennek mi értelme van? - Semmi értelme nincs, ez a normális hangerőm.


Elismerem egyébként, hogy zavaró, engem is kicsit zavar néha ha hangosan beszélnek az emberek (főleg ha hülyeségekről), de van úgy, hogy leszarod hogy zavarsz másokat. És ez így van rendben, nem lehet mindig mindenhol szabályok szerint viselkedni, néha jól is kell magad érezni.

2011. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jaés, előző vagyok (aki nem szeret halkan beszélni):


érdekességképpen elmondom, hogy ha online chatelek, akkor csak a legritkább esetben használok capslockot, csak ha valamit viccelődök, aminek kifejezetten az a lényege, hogy kiabálás van benne. Tehát ez a feltűnési viszketegség sztem egyáltalán nem magyarázat.

2011. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy sulis orvos mondta (az orvosi a fiú tesiöltöző melletti terem), hogy az 5-esek mindig üvöltenek (üvöltve beszélnek), de 12-es korukra meg már egyáltalán nem :D (8 osztályos gimi) Szóval ez valószínűleg a korral jár :)
2011. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!