Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen az univerzum alakja?

Milyen az univerzum alakja?

Figyelt kérdés

egyes tudósok szerinte lapos de ez azért kifogásolható mert 3d-s a bolygók, a csillagok...

van akik szeint görbe, de ez szintéd 2d-s(ugyahogy)tehát ott a előző indoklás erre is

van akik szerint fánt alakú de ezzel az a baj hogy az univerzum tágúl és akkor azt az "üres rész" már "benőtte"volna

és van a gömb alak ami szerintem a leglogikusabb(ezek alapján)

ha valamit rosszul irtam le akkor azt jvaítsátok ki mert ez csak feltételezés és akkor ugy lehet hogy "jobb"nek tűnne az a magyarázat


2011. jún. 24. 02:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kihagytad, hogy nem 3D-s az univerzum, hanem minimum 11 :)
2011. jún. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
ezt maximum csak találgatni lehet, de biztosan tudni nem. Mint ahogy a méretét sem. Mondanak egy nagy számot, hogy kb ... Milliárd fényév. És utánna mi van? Semmi? Az nem logikus. Mint ahogy az alakjára sem lehet pontos válasz. Még nem, de szerintem egyhamar nem is lesz.
2011. jún. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés, de ezt csak találgatni lehet egyelőre, mint ahogyan már előttem elmondták.


Olvastam már olyan elméletet is, amely szerint több Univerzum van és ezek mindegyike gömb alakú, de hogy utána mi van az jó kérdés.

2011. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Több tíz éves kutatás után rádöbbentem: az univerzum BANÁN alakú!
2011. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyszer már jól kitárgyaltuk, összevesztünk rajta:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__13..


Azért máskor nézd már meg, hogy nem volt-e hasonló kérdés korábban.

2011. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Pontosabban mind a kettő banán alakú...:)
2011. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

05:50:összesen 26 dimenzióvan de ezt nem akartam bonyolítani:)

06:39:a méretet azért nem kérdeztem mert azt tényleg nem lehet megmondani(egyenlőre), hogy mi van utánna?ezt senki nem tudja addig csak találgatni lehet de szerintem semmi, és ez mért ne lenne logikus?csak mert megszoktuk az anyagi világot?

08:27:elméletileg végtelen univerzum van, mivelhogy egy kialakúlt vagyis volt esély hogy kialakuljon, tehát ugyanugy kialakulhatott másik is, esetleg más fizikai feltételekkel, esetleg van pár ugyanilyen

08:41:nem körte?én arra az eredményre jutottam.amugymeg ha nincs véleményed akkor nem kell ide irni, nem kell mindenhova oda irni hogy megmutasd te vagy a nagycsávó

09:45:megnéztem...nem láttam...

13:35:te se vagy egy észkombány

2011. jún. 24. 20:58
 8/14 anonim ***** válasza:

1.Ha az ősrobbanásos elméleteket nézzük, akkor gömb.


2. Ha ezt bonyolítjuk akkor egy 4 dimenziós gömb meg egy hat dimenziós másvalami.


3.Ha mondjuk a Világegyetemet a kvantumállapotnak vesszük, akkor nincs alakja, mert a valószínűségi függvénye alapján az "alak" értelmezhetetlen.


4. Ha körülnézek akkor szerintem "segg" alakja lehet, mert elég sok sz*r van benne :-D

2011. jún. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
az univerzum gömb alakú
2011. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
aránylag kösz mindenkinek, utolsó előtti nek a 4. variációját megse hallottam :)
2011. jún. 25. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!