Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel bizonyíthatnám be az...

Mivel bizonyíthatnám be az egyik "magyarkodó" ismerősömnek azt, hogy a magyar nyelv az uráli nyelvcsaládba tartozik?

Figyelt kérdés
És egyáltalán, mitől magyarellenes? Csak azért, mert akkor nem lennénk a sumérok rokonai? Vagy mert néhány idióta kitalálta, hogy nemzetellenes?
2011. jún. 25. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy. egy "turbómagyarnak" semmit sem lehet bebizonyítani, hiába vannak alátámasztott érveid.

Amit megír neki a barikád és a kuruc.info az neki úgy van.

2011. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
esélytelen, az ilyeneknél az agy nevezetű szerv teljesen blokkolt, azon keresztüli kommunikáció, meggyőzés teljes mértékben esélytelen.
2011. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akik szerint tízen, húszon valamennyi honfoglalás volt, azoknak semmit sem lehet elmagyarázni. Meg minket ide teremtettek meg ilyen baromságok.
2011. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van valamennyi kritikus gondolkozása, néhány dolgot ő is baromságnak tart, de számára a szkepticizmus egyenlő a csodák tagadásával és amúgyis tagadják a bizonyítékkal rendelkező dolgokat (érdekes módon a holokauszttagadók pont hogy nem szkeptikusak).
2011. jún. 25. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én sem tudom, miért lenne jobb a sumér nyelvrokonság, mint az ugor, de biztos menőbben hangzik. Illetve a nyelvrokonság kifejezésből a többség azonnal a rokonságot hallja ki, és nehogymá' mi azokkal ott fent rokonek legyünk, hát kik azok, meg mégis... Esetleg próbáld először ezt megértetni vele: a nyelvrokonság nem jelent genetikai rokonságot. (Ha utána rákérdez, hogy akkor genetikailag kivel vagyunk rokonok, simán mondhatod, hogy a sumérokkal, nagy hülyeséget nem mondtál vele, ő megnyugszik, a genetika meg egyelőre bizonyítékokat keres, kik azok a sumérok.) Ezek után talán... Vagy slusszpoénként kijelentheted, hogy a sumér is az uráli nyelvcsaládba tartozik, és akkor garantálom, hogy csak azért is előszed egy könyvet a témáról, hogy bebizonyítsa neked az ellenkezőjét. De legalább tájékozódik.
2011. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyes magyarkodók nagy butaságokat szoktak írni, na de a finnugrizmus se semmi! Arra az időre teszik ezen nyelvcsalád kialakulását Szibériában, amikor nem volt ott lehetséges az élet, mert fagyott volt a föld és még nem éltek ott emberek...

A másik nagy túlzása finnugrizmusnak az hogy a nyelvrokonságból genetikai rokonságot FELTÉTELEZ. Ez megint nyílvánvaló butaság, mert volt és van nyelvcsere a népek körében.

Úgy tudnád ismerősödet meggyőzni, ha magad nekilátnád áttanulmányozni az egész problémakört. Kérdés az, hogy ez nekem megéri-e ? Ha igen, ajánlom kezdésnek Götz Lászlótól a Keleten kél a nap című könyvet, elég vaskos.

A magyar nyelv eredete és rokonságai - fizikus szemmel

Lukács Béla előadása. [link]

2011. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

állítólag kínaiak vagyunk, és ha ez igaz akkor hiába győzöd meg arról

és ne mondjátok bizonyiték nélkűl azt hogy nem vagyunk kinaiak csak ha biztosat tudtok(személyszerint én se nagyon hiszek ebben(igaz az uráli eredetben se sokkal jobban))

2011. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne bebizonyítanod neki. Ha nem vagytok nyelvészek mindketten, akkor szinte értelmetlen a vita. Lényegében egyikteknek sincs más érvetek, min az "én innen ezt hallottam/olvastam, és számomra hiteles forrás". Egyébként az, hogy a nyelvünk az uráli nyelvcsaládba tartozik önmagában nem mond ellent a sumér rokonságnak. Népek keverednek, és eközben előfordul, hogy az egyik felveszi a másik nyelvét. Legjobb tudomásom szerint (de én is csak hallottam számomra hiteles forrásból), a honfoglaló törzsek közül csak kettő volt finnugor (Nyék és Megyer), a többiek türk törzsek voltak.
2011. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!