Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a kísérlet...

Szerintetek ez a kísérlet működne?

Figyelt kérdés
Egy ceruzára feltekertem egy papírt jól megragasztóztam így kaptam egy keményebb papír hengert.Egyik végét lezártam lekötöttem és oldalra meg egy kis lyukat csináltam.Szerintetek ha töltenék bele egy kevés gyufafejport és bele egy alufólia vagy egy csapágygolyót akkor kilőné ?
2011. jún. 29. 15:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet sztem így megcsinálni, mert akármivel ragasztod le a tetejét, az gyengébb mint a doboz anyaga, így először az robbanna le. Ha bontatlan doboz lenne, májkrém nélkül, egy kis lyukon beletöltenéd a gyufamérget, és beleraknál a lyukon keresztül egy csillagszórót gyújtónak, simán szétvinné mint a huzat! ;D Írj privit, adok 5leteket, mert itt nem lehet ilyenekről nagyon beszélni különben bannolnak.
2011. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Hmmm...Én jelenleg 15/F vagyok, de ezt 13 évesen csináltam:

-Egy ÜRES töltényhüvelybe gyafafejeket szórtam, nem is olyan sokat, majd egy kis papírt tunkoltam bele, és vízszintes helyzetben bunzenégőn hevítettem, amíg a gyufafejek be nem gyulladtak, és a gyaulladási folyamatban keletkező gázok ki nem repítették a papírcöveket. Nem volt kifejezett Robbanás, inkább csak egy pukk!, de nagy lángja volt. Némi kísérletezés után ez az ötletem támadt:

-Függőleges helyzetbe rögzítettem a hüvelyt, így lassabban gyúlt be,

-Viszont gyufafej-PORT használtam így több fért bele,

-Ráadásul, a gyufafejpor rétegre csillagszóróport szórtam, elég sokat, ami "lövés" közben felszállt és elégett. A végső kísérlet így nézett ki:

A hüvelyt 2harmadáig megtöltöttem gyufafejporral, a maradékot csillagszóróporral. csak egyre nem gondoltam: hogy TÚL tömény lett, a por nem repült ki, hanem eldugaszolta a cső végét, viszont az egydoboznyi gyufaporba irtózatos energia van, szóval kilökte a port, viszont newton törvénye alapján az ellenkező, azaz az égő irányába mozdította el a hüvelyt. egyszóval lecseszte a hüvelyt, ami ezer apró szilánkra szaggatta az égőm :( Viszont ha nem dugul ki, bele se merek gondolni, mi történt volna...

2011. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!