Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tiltotta le a Facebook...

Miért tiltotta le a Facebook hogy barátok hozzáadása funkciót?

Figyelt kérdés
Egy rendezvvényt népszerűsítek, vagyis népszerűsítenék mert 50 barát bejelölése után letiltotta a Facebook ezt a funkciót. Miért? Máskor akárhányat bejelölhettem semmi sem történt - valami új szabály? Megjegyezném, hogy végignyálaztam a Facebook szabályzatát és egyetlen egy pontban sem említi, hogy korlátozva lenne hogy mennyi barátot jelölhetek be. Már csak azért is mert 50 emberig jutottam el, mikor ennek a 99 szeresét bejelölöm megértem hogy letiltotta... Arra hivatkozik, hogy zavarhó lehet a parnerek számára és helytelennek tarthatják - De mivel mindegyik egytől egyig visszajelöl nem hiszem hogy zavarnék én bárkit is... Azt írja, hogy ez a tiltás órákig sőt napokig is eltarthat - nekem erre nincs időm mi tévő legyek? lassan egy napja nem enged senkit sem bejelölni...
2011. júl. 7. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Túl rövid időn belül túl sok kapcsolatot nem lehet kiépíteni. Ha hirtelen pár órán belül sok ismerősöd lesz, az oldal elkezdi blokkolni a funkciót. Ugyanígy tesz, ha rövid időn belül sok kommentet küldesz vagy sok like-ot nyomsz dolgokra.

Azért csinálja, mert a folyamatos tevékenység akár robotokra, spambotokra is utalhat, ami feleslegesen vagy szándékosan terheli a szervereket, így biztonsági okokból kiiktatják az ilyen felhasználókat a rendszerből egy időre. Ha tovább folytatod, és begyűjtesz egy-két ilyen figyelmeztetést, az oldal véglegesen kitilt, és nem fog engedni újra regisztrálni. Ugyanez történik, ha a reklámtevékenységet mások zavarónak találják, és bejelentik, szintén kitilthatnak az oldalról.


Túl sokat nem is kell ezen magyarázni, te is elismered, hogy spammelsz "népszerűsítesz", az oldal is felhívja a figyelmet, hogy ez a felhasználókat zavarhatja. Függetlenül attól, hogy eddig visszajelöltek az emberek, hiszen népszerűségi mutató ha minél több ismerősöd van, személy szerint én egyből jelenteném ha egy fiktív dolog akar velem kapcsolatba kerülni. Ha más is megtette már, akkor megérted hogy az embereket zavarhatja, az oldal pedig blokkol érte.

Köztudott hogy a Facebook nagyon jó ingyenreklámot tud csinálni mindenkinek, és lehet az eseményekben is kamu dolgokra hivatkozva "népszerűsíteni", de ha lehet akkor fogd vissza a dolgot, amikor ismét tudsz majd jelölni, mert a rendszer megint le fog tiltani, még hosszabb időre.

2011. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

véégre egy ember,akinek ugyanez!

tgnp regisztráltam magam újra.bejelöltem jópár embert(csak olyanokat,akiket ismerek)

azt írta ki,hogy:Letiltottuk a barátok hozzáadása funkciót, mert rendszeresen visszaéltél vele. Ez a tiltás órákig vagy akár napokig is eltarthat. Amikor legközelebb engedélyezzük, kérjük használd körültekintően. További visszaélések esetén az egész fiókodat letilthatjuk. További információkért lásd: GY.I.K. oldal.


na hogy én nm éltem vissza semmivel,meg nm zavartam senkit,az tuti.


ez tgnp délelőtt volt,ma már több mint egy napja.


nkd is ezt írja ki?megjavult??írj vissza pleas!

2011. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha rövid időn belül túl sok embert jelölsz ismerősnek, az visszaélésnek számít. Úgy kell venni, hogy van egy kapacitása az oldalnak, ha ezt átléped akkor letilt. Lehet a fordítás hülye, és nem szó szerint kell érteni azt hogy visszaélés történt, de tele van az oldal limitálásokkal, aminek átlépésével rövidebb-hosszabb letiltásokat lehet szerezni. Az egyik ilyen a nagy mennyiségű bejelölés. Mindketten elismertétek hogy sok embert jelöltetek be, tehát a tiltás nem lehet alaptalan, csak elértétek a figyelmeztetési határt.


Amíg csak annyit ír ki, hogy legközelebb engedélyezni fogják, akkor nem kell aggódni, ismét használni fogjátok tudni ezt az opciót is. Addig viszont akár több nap is eltelhet, míg újra engedélyezik.

2011. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ohh köszönöm!!:DDDD
2011. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!