Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember hány másodpercig tud...

Az ember hány másodpercig tud életben maradni az űrben, szkafander nélkül?

Figyelt kérdés
és mi végez vele? a vákuum, vagy a hideg, vagy mindkettő együtt?
2011. júl. 13. 14:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Látom abban egyetértettünk, hogy nem hisszük, hogy ilyen esetben benn tudná valaki is tartani a levegőt, de ha mégis én arra az esetre gondoltam. :-)
2011. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

No meg ha mindez nem elég, esetleg egy f@sza kis légembólia?

Búvárbetegség. Ott is ha sokáig tartózkodnak a mélyvízben, ahol nagyobb a nyomás mint a felszínen, akkor csak nagyon lassan szabad a felszínre felemelkedniük, és nem szabad sokáig visszatartaniuk a levegőt, pont ilyen okok miatt. Mert nagyobb nyomáson több gáz oldódik a vérükben és azoknak szép lassan kell távoznia. Ha gyorsan jön föl, akkor a gázoknak nincs idejük a tüdőbe kerülni és buborékokat képeznek a vérben. Ha meg visszatartja, akkor a tüdeje kitágulhat, megsérülhet. És a felszínen még nincs is vákuum...

2011. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A belső szerveidben megmarad a nyomás. Nem nyomakszik kifelé semmiféle levegő a véredből. Akkor nyomakodna, ha a tüdőmben nem lenne nyomás. De mivel van, ezért nem történik semmi ilyesmi. Te menj vissza gondolkodni, ha leírom legalább gondold végig mielőtt hülyeségeket írkálsz rá.
2011. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


[link]


"Nagyobb nyomáson megnő a belélegzett gázok oldékonysága a vérplazmában és a szövetekben, így azok nagy mennyiségű nitrogéngázt, oxigéngázt és szén-dioxidot fognak tartalmazni. Ha az ember ezután hirtelen kisebb nyomású térbe kerül, a gázok oldékonysága lecsökken, így buborékok formájában kiválnak (elsősorban a nitrogéngáz). A gázbuborékok a kapillárisokba kerülve a környező sejtek oxigénhiányát okozzák, elsősorban az agyban, de az ízületekben, a bőrben és a tüdő ereiben is. Tünetei: szédülés, eszméletvesztés. Súlyos formában halálhoz vezethet.


Ha a nyomáscsökkenés lassan, fokozatosan következik be, a vérplazmából kis adagokban kiváló gázok a tüdőn keresztül folyamatosan eltávoznak, és nem képeznek nagyobb buborékokat a szervezetben."


Ezt olvad el, vagy nézz utána mielőtt mielőtt okoskodsz.

Gondolom a búvároknak is megmaradt azért a nyomás a tüdejében, mégis ott távozik a gáz. No további komment.

2011. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
amúgy azt hallottam még régen a brainiacban hogyha űrruha nélkül megyünk ki az űrbe akkor az agyunk a fülünkön, az orrunkon és a szánkon kifolyik XD
2011. júl. 16. 12:05
 16/19 Vree ***** válasza:

^Ezt nem tudom (mindenesetre kétlem), viszont azt hallottam (az angol QI műsorban, házigazdája Stephen Fry) hogy abban a pillanatban hogy kikerülsz a vákuumba, egyszerre sz*rsz, vizelsz, és hánysz, mert a kifelé igyekező levegő kinyomja ezeket.


Egyébként a NASA honlapja minden űrutazással kapcsolatos dologról elsőrangú információforrás, mindenfajta témáról vannak eredmények felrakva, pl. itt ír a keszonbetegség kockázatairól: [link]

A legutóbb találtam egy linket a vákuum hatásairól emberre, bár ez csak az űrbaleseteket vette alapul, de ezt most nem találom; viszont itt van az egyik legszélesebb körben linkelt cikk a hatásáról csimpánzokon: [link] (cirka 46 éves, lehet hogy ma már nem néznék olyan jó szemmel a csimpánz kísérleteket?)

2011. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"^Ezt nem tudom (mindenesetre kétlem), viszont azt hallottam (az angol QI műsorban, házigazdája Stephen Fry) hogy abban a pillanatban hogy kikerülsz a vákuumba, egyszerre sz*rsz, vizelsz, és hánysz, mert a kifelé igyekező levegő kinyomja ezeket. "

A perisztaltika nem engedi, hogy mindez valóban egyszerre megtörténjen, de lényegében a sorrend ott már úgyis mindegy. Bár a hányásban nem vagyok biztos, meg lehetne fogni, de ilyenre kinek van energiája, mikor éppen haldoklik?

2011. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A levegő hiánya, mert az űrben nincs hideg, hiszen az egy vákuum. Ajánlom ezt a videót, mert ez nagyon jól elmagyarázza, hogy mi történne. https://www.youtube.com/watch?v=TCTLp_DAwdI
2017. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Arpa professzor válasza:

A belső szerveidben megmarad a nyomás. Nem nyomakszik kifelé semmiféle levegő a véredből. Akkor nyomakodna, ha a tüdőmben nem lenne nyomás. De mivel van, ezért nem történik semmi ilyesmi. Te menj vissza gondolkodni, ha leírom legalább gondold végig mielőtt hülyeségeket írkálsz rá.



Ez így nem igaz! Igen is számít a nyomás különbség. Mármint hogy a fenébe ne számítana már??? Szerinted miért van komoly nyomás kiegyenlítő és sugárzás biztos felszerelés a szkafandernek

2017. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!