Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szemünk...

Miért van az, hogy a szemünk rögtön kiszúrja egy képen, hogy miniatűr tárgyak láthatók rajta?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. van ez a kép:

[link]

Mitől tudom rögtön, hogy ez egy bababáz belseje? Ez nagyon hülye kérdés, de elvileg lehetne egy igazi szoba is, hisz fényképen nem ugyanúgy néznének ki?


2011. júl. 24. 16:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem azért, mert minden olyan "mű" a képen.
2011. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ajtó sehol, így a fényképésznek az ajtóban kellene állnia. Ha viszont ott áll, akkor nem juthat be ennyi fény.
2011. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Aránytalan
2011. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nagyon nem méretarányos
2011. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a képen konkrétan a perspektíva miatt (is).


Mivel az objektív mérete viszonylag nagy a szoba méretéhez így más szögből látjuk a falakat (oldalsó, alsó és felső falat) mintha egy nagy szobában lennénk.


Pl. egy rendes szobában ha a csillárt ennyire "oldalról" látunk (nem lentről), akkor az azt jelenti, hogy fentről fényképeztük, tehát akkor a lenti dolgokat (pl asztal, szőnyeg) felülnézetből kéne látnunk.. itt viszont azt is oldalnézetből látjuk, az odalt lévő tárgyakat szintén.


Bocs, elég hülyén írtam le, de remélem érthető :D


De már maga a tény, hogy mindegyik falat teljes egészében látjuk is fura, rendes szobában ilyet csak nagy látószögű objektívvel lehetne csinálni, de akkor teljesen másmilyenek lennének arányok az előtérben és háttérben lévő dolgoknál.

2011. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 24. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a szemünk, hanem az agyunk szúrja ki :)
2011. júl. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem szúrtam volna ki, ha nem mondod. Lehet, hogy előre tudtad hogy az. A többi válaszoló csak belemagyaráz, de lehet valódi szobáról ilyen perspektívájú, ilyen fényű képet csinálni, a többi csak rizsa.
2011. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
[link] - ez talán a témába vág :) vannak ilyen fotósorozatok nagyon jól néznek ki. olyan érzésed van mintha makettasztalt látnál nagyon jól kidolgozva, pedig a valóságról készült a kép, csak trükkökkel elérték hogy úgy lásd mintha egy modell lenne.
2011. júl. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem gyanakodtam arra, hogy csak egy kis makettről lenne szó, de azt hittem, hogy valamilyen stúdió felvételhez kreált szobáról van szó, aminek hiányzik az elülső fala (ahol a fényképész áll).
2011. júl. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!