Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a nedves vagy a...

Szerintetek a nedves vagy a száraz homok a könnyebb?

Figyelt kérdés
Hallottam egy érdekes dolgot hogy a száraz homok nehezebb mint a nedves mert a homok fajsúlya nagyobb mint a vizé.Nagyon elgondolkodtató..Válaszaitokat várom
2011. júl. 25. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a száraz könnyebb... A nedves homokban is benne van a homok, és még a víz is.
2011. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

:-D

LOL.

Igen ezért van a víz felül az iszap meg alul.


Szerinted ha egy adott tömegű homokra ráöntesz még vizet akkor mi lesz? Mitől lesz könnyebb?


A fajsúly egyébként tömeg/térfogat. Attól, hogy a víz 1 köbmétere könnyebb mint a homok 1 köbmétere, attól még miért lesz könnyebb a vizes homok mint a száraz? Max. több vizet kell ráöntened, hogy kétszer olyan nehéz legyen, mint száraz állapotában.


De lehet vén vagyok a hülye...

2011. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Második: A fajsúly az súly/térfogat, a sűrűség pedig tömeg/térfogat.


Amúgy a nedves homok nehezebb, mivel ugyanaz bennevan, mint a homokban, plusz mg van hozzá víz, tehát több.

2011. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen. Igazad van. Elnézést kérek a félretájékoztatásért.
2011. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam egy érdekes dolgot hogy a száraz homok nehezebb mint a nedves mert a homok fajsúlya nagyobb mint a vizé.Nagyon elgondolkodtató.."


a gond ott van, hogy a homok fajsúlya már egy származó adat. a homok ugyanis szemcsékből áll és a szemcsék között levegő van. azaz a vödör homok fajsúlya kisebb, mint az egy homokszemcse fajsúlya.


a vizes homoknál a levegőt cseréled ki vízre és ezért az eredő fajsúly nő. bár még mindig kisebb (asszem), mint a homokszemcséé.

2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Na melyik a nehezebb? Egy kilo szaraz, vagy egy kilo vizes homok? :-D
2011. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem a száraz
2011. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagyis nem, a nedves
2011. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
áhh nem tudom:(
2011. júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A válasz összetett: A száraz homok, önmagában sokkal jobban tömörödik, mint a vizes. Tehát ha egy bányában homlokrakodóval egy teherautót pakolunk adott térfogatú kanállal, a száraz homok, mivel tömörebb, nehezebb lesz, mint egységnyi térfogatú vizes. A vizes homokszemek tapadnak egymáshoz, ezért lazább halmazállapotban kerül a kanálba, ezáltal a tehergépkocsira. Így az adott térfogat tömege is kevesebb lesz. A vizes homok, ha kiszárad térfogatot veszt. Ha egy már megrakott teherautó homokja telítődik vízzel (pl.: elázik) akkor természetesen a vizes homok lesz a víz tömegével nehezebb. Homlokrakodóval felrakva szárazon: 1,4-1,5 tonna/m3, vizesen 1,1-1,3 tonna/m3.
2016. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!