Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megrázhat az áram, ha nedves...

Megrázhat az áram, ha nedves kézzel érek a villanykapcsolóhoz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 10:46
 1/5 Silber ***** válasza:
86%
Elviekben igen, ezért szabályos az, ha a villankapcsolókat a fürdőszobán kívül helyezik el. Áramütés főleg akkor következhet be, ha valami úgy fürdik, hogy az egész helység tele van gőzzel, így könnyebben húz át az áram. Nem azt mondom hogy legyen csont száraz a kezed, de ha nem közvetlenül a fürdőkádból kapod ki a kezed, nem lesz bajod. Áthúzod a törölközőn egyszer, és már biztonságosnak mondható.
2011. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én ezerszer nyúltam már oda úgy, és sosem volt semmi, pedig régebbi fajtám is volt.
2011. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem te vagy Lucky Luke vagy Mázlis Madonna, akkor biztos a siker!
2011. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

"én ezerszer nyúltam már oda úgy, és sosem volt semmi, pedig régebbi fajtám is volt."


Mert ha lett volna, akkor most valószínűleg a túlvilágról üzengetnél a spiritiszta szeánszokon.

2011. jún. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%
nem igaz mert egy házi áramcsapás ritkán halálos, többnyire égési sérülést okoz, szívmegállást kevésbé.
2011. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!