Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gondolatok tényleg mérhetőek?

A gondolatok tényleg mérhetőek?

Figyelt kérdés
Ha rákapcsolnak egy biojelző rendszerre,és például elképzelem közben,ahogy egy pályán futok,tényleg azok az izmok jeleznek ugyanabban a sorrendben,mintha tényleg futnék?
2011. júl. 27. 20:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de szerintem ezzel még nem konkrétan a gondolatot méred.
2011. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mérhető, mikrowattban mérik, olvasd el az Erő kontra ERŐ c. konyvet, abban szo van rola, de ez foleg kineziologiarol, tudatszintekrol, megvilagosodasrol szolo konyv.
2011. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Na és tetszik a Titok című film?:)
2011. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sok a kételyem még:)
2011. júl. 27. 22:30
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, tényleg, de mi következik ebből, vagy ez miért jó?
2011. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha a filmre gondolsz,akkor ha fogalmazhatok így próbálom atomjaira bontani.


Kezdetnek a filmben szereplő összes ember munkásságának elkezdtem utánajárni,és jelenleg is azt csinálom.


Szinte minden mondatot többször meghallgatok,kis füzetbe jegyzetelem,és erre a kérdésre gondoltam itt kapok a leggyorsabban választ,hogy igaz-e:)



Ha érdekel ez a téma,1-2-3 hét múlva ide leírok neked minden észrevételt amit találtam,maximum nem nézed meg:)

2011. júl. 27. 23:37
 7/20 anonim ***** válasza:

Mérhetőek, bár nem árt előtte hitelesíteni.

Mindenkinek egy kicsit más az agya, be kell kalibrálni a műszereket előtte.


Viszont így tizedmásodpercekkel előtte meg lehet mondani, hogy mit fogsz csinálni. Egy robot még azt is meg tudja csinálni, hogy mindig előtted mozog (van ilyen játék, de egy élő ember nagyon ritkán érzi meg, hogy merre akarsz mozdulni).


Mondjuk ha jobbra akarod mozdítani a kezed, akkor megelőz, és előbb viszi a saját kezét, mint te. Ha balra, úgyszintén.


De konkrétan a kérdésedre: vannak az ún. tükörneuronok az agyban. Ezek arra valók, hogy elképzeljük, hogy másvalaki hogyan mozogna. Ezek is mérhetőek.

2011. júl. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
De ez azért még messze van attól, hogy a gondolatokat mérjük.
2011. júl. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
EEG. A gondolatok mérésére való. Persze ez egy elég durva eszköz, nem azonosít, csak mér. Vannak ennél pontosabbak is, és kalibrálás után (azaz ellenőrzötten beadnak neki inputot és mér) egész jól működnek.
2011. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A Titok c. film lejegyzeteleserol: en egyszeruen rakerestem a neten a felirat-file-ra, es kinyomtattam. :D

28 oldal 12-es betuvel.

2011. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!