Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizikai törvények? Bün megszeg...

Exile kérdése:

Fizikai törvények? Bün megszegni vagy javitani?

Figyelt kérdés
fizikai törvényeket miért is bün megszegni? vagy kijavitani? ha valami hibás bennük Newton Einstein és sokkan mások is meg tették már ezt...a tudomány célja a fejlödés de nem a tévedések tanitása hanem az ami az igazság a a valoság
2011. júl. 28. 18:12
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
59%
nem hiszem h te meg tudnád cáfolni Einsteint, de ha sikerül akkor hajrá ! :_D
2011. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne bűn megszegni, vagy javítani? Rengeteg törvényt cáfoltak már meg, így halad előre a tudomány. Valamit feltételeznek, aztán vagy bizonyítják, vagy megcáfolják.

Az a bűn, hogy egy bizonyított törvényt valaki figyelmen kívül hagy.

2011. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%

Miért volna bűn?


Rajta, javítsd ki, cáfold meg őket.


Szabad a vásár.

2011. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
nem akarok meg cáfolni senkit és semmit...engem csak a teljes igazság érdekel nem peddig a rész igazságok.De ha meg is akkarnám cáfolni ahhoz bizonyitanom kel állitásom hiteleségét...de a fizikai törvények mindenre és mindenkire érvényesek (itt a földön) de azzon tul nem azzok. Ugy értem egy másik bolygon mások a fizikai törvények.
2011. júl. 28. 18:38
 5/35 anonim ***** válasza:

A tudomány így működik. A tapasztalatokat törvénybe foglalják, az újabb tapasztalatok alapján megcáfolják, majd újabb törvényt alkotnak...


Ez a fejlődés záloga. Ha a fizikai törvényeket (azaz inkább az általunk alkotott szabályokat) soha nem vizsgálnák felül, akkor még mindig laposnak hinnénk a Földet.


Pedro

2011. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
igen igen ebben mind egyet értünk
2011. júl. 28. 18:42
 7/35 anonim ***** válasza:
64%
Nananananaaa. A fizika törvényei fixek, nem emberek írják, hanem azok fedezik föl, és írják őket le. Ha meg tudod őket szegni, az nem bűn, de én megnézném.
2011. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom igazán, mi a kérdésed. A fizikai törvények mindig meghatározott körülmények és feltételek mellett érvényesek. Pl. hőmérséklet, nyomás, fajsúly, sűrűség, stb.
2011. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ugy értem egy másik bolygon mások a fizikai törvények."


hát, nagyon nem másak. A gravitáció ott is ugyanúgy működik, a gázok, folyadékok ott is ugyanúgy viselkednek.


Csupán a környezeti változók miatt lesz másmilyen a hely.

2011. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne kötözködjetek, szerintem ti is pontosan tudjátok, hogy a kérdező az általunk szabályokba foglalt dolgokra gondolt, nem pedig a természetből fakadó fizikai törvényekre. Rosszul fogalmazta - na és akkor mi van? :-)


Pedro

2011. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!