Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizikai törvények? Bün megszeg...

Exile kérdése:

Fizikai törvények? Bün megszegni vagy javitani?

Figyelt kérdés
fizikai törvényeket miért is bün megszegni? vagy kijavitani? ha valami hibás bennük Newton Einstein és sokkan mások is meg tették már ezt...a tudomány célja a fejlödés de nem a tévedések tanitása hanem az ami az igazság a a valoság
2011. júl. 28. 18:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"milliárdod résznyit is különbözne a mostanitól akkor már a világegyetem nem tudott volna létrejönni abban a formában, amiben ma van"


Ez nem bizonyítja, hogy "direkt" lett ilyen, csak azt, hogy mivel ennek esélye nullától különböző, előbb-utóbb be kellett következnie. (Van neve ennek a fajta érvnek, de persze tuti most nem találom és nem is jut eszembe.) Lehet, hogy X milliárd esetben jött már létre Univerzum, de nem volt stabil. Szinte kötelezően létre kellett jönnie a mienknek akkor is, ha nincs tudatos tervezés mögötte.

2011. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

@Sir Butcher


Ha már az Istenre terelődött a szó, megjegyzem ha létezik is, akkor biztosan semmi köze a vallások istenéhez ugyanúgy, mint annak az ókori elképzelésnek a valósághoz a Világegyetemről, ami abból állt, hogy a Föld lapos és négy elefánt tartja a hátán, miközben ezek meg egy teknősbéka hátán egyensúlyoznak. Az a sok szektás, csak azt hiszi, hogy tud valamit az Istenről, de ha így lenne, akkor nem lenne az a sok ellentmondás köztük. A saját maguk által kreált istenekben hisznek, anélkül hogy ezt tudnák. A vallás(ok) az(ok), ami(k) szerintem a legtávolabb áll(nak) egy valódi (normális) Istentől. Nem is csodálkozok azon, ha egy józanul gondolkodó embernek ezt nem veszi be a gyomra, amit ezek elvárnak. Az esetleg létező normális Istenről meg éppen a vallásoknak köszönhetően az égvilágon semmit nem tudunk.

Hogy a kérdésedre választ adjak: Nem a vallásnak a beletuszkolására gondoltam az algoritmus elmélettel, az igen az az egységes algoritmusnak szólt.

2011. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

„Lehet, hogy X milliárd esetben jött már létre Univerzum, de nem volt stabil. Szinte kötelezően létre kellett jönnie a mienknek akkor is, ha nincs tudatos tervezés mögötte.“


A 20:34-es és a 21:17-es válaszaimmal nem a tudatos tervezésre gondoltam, hanem arra a lehetőségre szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az alkotóelemekre való bontást ki lehetne esetleg terjeszteni a fizikai törvények felé is. Jó példának találom erre azt, ahogy a számítógép is képes algoritmus alapján fizikai törvényeket imitálni. Valamikor régen az atomokat is szétbonthatatlanoknak hitték.

Egy algoritmusban szereplő változónak már lehetnek különböző értékei, amikor beállnak az ideális értékek, akkor létrejön a stabil Univerzum.

2011. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Akkor értem mire gondolsz, csak kicsit fura nekem az ötlet. Olyan, mint amikor az emberi agyat hasonlítják a számítógépekhez, és tippelnek, hány műveletet hajt végre másodpercenként. Miközben nem hajt végre egyet sem, egész egyszerűen nem így működik, csak hasonló eredményre jut, mint egy gép. Nehéz elképzelnem, hogy a természet előre deklarált törvények alapján működik. Aztán ki tudja, lehet hogy így van, érdekes gondolat, csak valahogy nekem kicsit idegen. :))
2011. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Kicsit idegen? Csak kicsit? Na ez jó, amikor én ezzel a gondolattal találkoztam nekem nem kicsit, hanem nagyon is idegen volt. Amúgy megjegyzem a relativitás elmélet is annak idején "kicsit" idegen volt, sőt a kvantummechanika még Albert Einsteinek is annyira idegen volt, hogyha jól tudom az élete végéig nem barátkozott meg vele.
2011. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!