Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az űrben lőnénk egy puskáva...

Ha az űrben lőnénk egy puskával, a golyó viselkedése mennyiben térne el attól amit a földön lövünk ki?

Figyelt kérdés
pl gyorsabb lenne, mert nincs levegő?
2011. júl. 31. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
egyértelműen gyorsabb lenn hiszen nincs ami lassítsa ,hogy mennyire ,azt nem lehet tudni
2011. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
és a végtelenségig ugyan olyan gyorsan száguldana az űrben ameddig nem ütközik valamivel, vagy nem ér olyan közegbe ami lelassítja?
2011. júl. 31. 10:16
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért de az égéshez oxigén kell, az űrben pedig nincsen oxigén, ezáltal lőni se lehetne.
2011. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
érdekes amit mondasz ,de szerintem nem mindenképp igaz,valahogy ki kéne deríteni ,hogy lehet e lőni légüres térben:D
2011. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

mivel a vákuumban (világűrben) kilőtt golyó a puskát is az ellenkező irányba mozdítaná (megfelelő kitámasztás híján) így a kezdeti sebessége kisebb lenne, mint egy "kitámasztott" puskából kilőtt golyónak.


A kicsi közegellenállás miatt azonban sokkal hosszabb ideig megőrizné sebességét.


A repülésének a pályája viszont elsősorban a rá ható gravitációs terektől függne.

2011. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Igen ugyan annyira mozdulna el a puska is és a golyó is. A golyó addig száguldana, amíg bele nem csapódik egy bolygóba vagy törmelékbe. Gondold csak el a meteoritokat. Azok sem állnak meg, folyamatosan mozognak
2011. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azért de az égéshez oxigén kell, az űrben pedig nincsen oxigén, ezáltal lőni se lehetne."


A töltényben van égést tápláló anyag, ezért el lehetne sütni anaerob körülmények között is.

2011. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

"Igen ugyan annyira mozdulna el a puska is és a golyó is."

Dehogy mozdulna el ugyanannyira.

A golyó pár dekás, kis erő nagy mértékben gyorsítja, míg a pisztolyt egy kb 80 kilogrammos ember fogja, éppenhogy csak elmozdul ugyanattól az erőtől.

2011. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Jocca666 válasza:
40%

A salétromban kötött oxigén szabadul fel a puskaporban, így a többi összetevővel (kén és faszén) biztosít mindent ami az égéshez kell. A probléma csak annyi lenne hogy az űrhajós is ugyan olyan sebességgel indulna meg az ellenkező irányba.


A golyó és a fegyver (ill. az azt kezelő személy) sebessége állandó lenne mindaddig míg ezen más test ereje nem változtat.

2011. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"A probléma csak annyi lenne hogy az űrhajós is ugyan olyan sebességgel indulna meg az ellenkező irányba."


De a földön is ugyanakkora a visszarúgás mint az űrben, nem értem hogy, ahogy már írták előttem is, egy robbanás miért lök el ugyanakkora sebességgel egy 80 kilós testet, mint egy pár grammosat.


ez olyan mintha, legugolnék a holdon, aztán kinyújtanám a lábam hirtelen: azzal hogy kinyújtom a lábam, ugyanakkora hatással vagyok a felsőtestemre mint a holdra, ugyanakkora erővel nyomom a holdat lefelé, mint a testem felfelé. a hold is akkor ugyanakkora sebbességgel fog eltávolodni az ellenkező irányba, mint ahogy az én testem távolodik, hiszen az űrben vákuum van? :)


sőt, igazából nem is kell elmenni a holdra, elég a föld is. bár itt a földön mondhatjuk azt, hogy valószínűleg a föld másik oldalán ugyanannyi gugolásból felülést csinálnak az emberek, mint a másik oldalán, ezért marad a föld egy pályán: a nagy számok törvénye miatt :D

2011. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!