Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 18 évesen 107-es iq milyennek...

18 évesen 107-es iq milyennek számít? Átlagos?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Akkor már értem, miért te vagy az egyik legaktívabb a tudomány témakörben.
2011. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Vree ***** válasza:
50%

Pedro, és milyen bent? Jó a buli? :D (Komolyan érdekel, hogy érdemes-e hajtani a bejutásra.)


Nem nagyon hiszek az intelligenciatesztekben (és ez nem csak ilyen anti-intellektualista elitizmus). Valahány szuperzseni akivel találkoztam, halálosan unalmas s*ggfej volt, aki gyanítom azért tudott jó pontszámot elérni mert annyi más fontos területet az életben elhanyagolt. Nem kétlem hogy sok okosabb és tehetségesebb ember jár közöttünk, de szerintem ezek értelmesebb képesítesekre hajtanak mint egy MENSA-teszt. Pl. volt Mo.-n is ilyen műsor hogy "IQ Cafe" - fájdalom volt nézni hogy ezek az intelligensnek kikiáltott emberek mit művelnek. Ó, a fejtörőkben jók, ezt elismerem. De pl. kíváncsi lennék egy belsős hogy látja, folyik-e valami értelmes munka is odabent.


Ja, és 107-tel én még nem telefonálnék haza. Jó, lehet hogy mégis, a szülők örülnek minden kis dolognak. De én is értem el fiatalon mindenféle magas IQ-kat, és könnyű is volt amikor az ember agya még a matekos gondolkodásra volt ráállva.

2011. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Na azért vannak itt nálam sokkal aktívabbak is - meg sokkal okosabbak is. És néha az is előfordul, hogy ez a kettő egybeesik! :-D


Tudod, amikor az ilyen-olyan-amolyan kérdéseket olvasom, akkor látom csak igazán, hogy menni mindenről halvány lila fogalmam sincs... De a válaszokból sokszor tanulok valamit. (Bár néha csak annyit, hogy az emberi hülyeség valóban határtalan.)


Pedro

2011. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem, nem (csak) a matekról szól az egész, sőt, rengeteg tag van, aki sehol sincs matekból... :-) De ez nem is ettől függ. Van egy belső (moderálatlan) levelezőlistánk, hát mit mondjak, néha pont olyan borzalmas, mint a "civil" listák.


Hát itt is csak emberek vannak, ami nagy előny az az, hogy vannak rendszeresen különböző programok, játékok, összekövetelek, rendezvények, szóval aktív a tagság. Meg azt szokták mondani, hogy itt legalább nem kell lassabban elismételned valamit ahhoz, hogy "real-time" megértsék a mondanivalódat. :-D


Szóval EMBEREK. Hibákkal, gyarlóságokkal, örömökkel, társasággal, és magas IQ-val (ami bizony nem mindig előny). De azért jól viseljük egymást - sőt, még saját magunkat is!


Pedro

2011. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én a Mensa próbateszt szerint fogyatékos vagyok, egy könyvben lévő (tehát viszonylag hivatalos) teszt szerint meg zseni. Akkor most mi van?:D
2011. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el a 20:31-es válaszomat.


Pedro

2011. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
...magyarul ne alapozzak egyikre sem.
2011. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Egy tesztet "hitelesíteni", azaz bemérni, finomítani, használhatóvá tenni csak sok-sok próbán keresztül, rengeteg munkával lehet. Tehát egy HITELES teszt nagyon drága. Olyat nem fogsz találni sem könyvesboltban, sem újságokban, sem bármilyen "közhasznú", és igen "reális" médiumban...


Nem véletlenül nincsenek ezek a tesztek szabad forgalomban... Valaki vagy valakik sokat dolgoztak, vagy éppen sokat fizettek ezekért.


De persze aki kitölti, az rögtön elájul tőle, hogy "jaaaj, de okos is vagyok", és rögtön körbeviszi a családban, mint a véres kardot. És persze mindenki elhiszi az eredményt - mert az ILYEN eredményeket mindenki SZERETI elhinni... :-)


Szóval maradj csak a hivatalos Mensa HungarIQa tesztnél. Nem véletlenül adnak arról oklevelet.


Pedro

2011. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

* De persze aki kitölti, A NEM HIVATALOS TESZTEKET...

(bocs, ez kimaradt)


Pedro

2011. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

"...magyarul ne alapozzak egyikre sem"


Ne bizony! :-) A próbateszt sincs bemérve, nem hiteles! Az azért van, hogy aki azon NAGYON elbukik, az azért ne jelentkezzen hivatalos tesztírásra. De ha nem értél el rajta csak átlagos, vagy akár valamennyire az alatti eredményt, az még nem jelent semmit.


Pedro

2011. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!