Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az orvosira inkabb szerves...

Az orvosira inkabb szerves kemia kell vagy a szervetlen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:59
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
56%
Szerves.
2011. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
de ettől függetlenül a szervetlent is ugyanúgy kell tudni.
2011. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reptoid tudós 2 ***** válasza:
100%
Szerves, de inkább biokémia.
2011. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szoval ha nem erted a kemiat...ak nem nagyon erted meg tovabb sem???
2011. aug. 29. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ez logikus, ha nem érted, akkor először meg kell értened, h orvosira menj, ez az alapja
2011. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden orvos kémia zseni, éppenséggel átbukdácsolhatsz kémiából, hiszen a kettes azt jelenti, hogy "elégséges". Attól még lehetsz jó sebész, hogy már elfelejtetted a kémiai alapokat. Tehát nagy erőfeszítéssel ha van egy kis eszed akkor át tudod magad küzdeni.
2011. aug. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk első éves anyagban 42 szerves kémia tétel volt, ezen kívül 19 általános, és mindössze 11 szervetlen, tehát valóban a szerves kémia kell jobban, és tényleg főleg a biokémiához, bár túl sok hasznát nem fogod venni, a legtöbb gyakorló orvos akivel beszéltem vagy azt mondja, hogy semmire nem használja, vagy csak helyenként tudjál referenciaértékeket( mennyi a vér glükóz szintje, mennyi az egészséges karbamidszint a vizeletben, mennyi a vér ph stbstb...). És ezt nem csak sebészek mondták, háziorvos és belgyógyász is... Ha sebész leszel (én pl az szeretnék lenni) akkor meg még ennyi sem kell szerintem, és ahogy írták, akkor elég csak átbukdácsolnod, kutatóorvosoknak kell jobban a kémia, de én gyógyítani akarok, nem kutatni :). Ha nagyon nem érted a kémiát, akkor meg feküdj rá rendesen, mert én 97 százalékos érettségit írtam és szín ötös voltam gimiben, de ez a mennyiség ez azért betesz az embernek... Nem is lettem itt ötös éppenséggel, de még négyes sem :(. De ki tudja, lehet téged pont ez motiválna és akár még ötös is lehetsz, nekem nem tett jót, hogy jó kémiás voltam, mert nem vettem időben komolyan, ezt nem javaslom senkinek...
2011. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!