Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik orvosira járnak, hogy...

Akik orvosira járnak, hogy tudnak olyan sokat megtanulni?

Figyelt kérdés
Mi motivál benneteket? Hogyan csináljátok? :-)
2011. szept. 27. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
lepuskázzák
2011. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell olyan borzasztóan sokat tudniuk, bár tény, hogy az egyik legkeményebb szakma, a legtöbb elmélettel, hisz nehézkes minden órán gyakorlatban megnézni egy májat.

Mindenesetre hogy a (leendő) szakmámnál maradjak, egy PROFI HTML, PHP, SQL, esetleg "mezei" (nem hálózati) programozási ismeretekkel rendelkező webprogramozó is komoly tudásanyagot kell, hogy tudjon, hisz a parancslista nem mondja meg, hogy hova kell pontosvessző...

G.

2011. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Bizony, bizony... ugyanúgy csinálják, ahogy azok, akik nem orvosira járnak. A biológusoknak sem csak a "mesécskét" tanítják.


Először az motivál, hogy érdekel, te akarsz a legjobb lenni, vagy legalább jól elvégezni, hogy orvos lehess. Aztán már csak az, hogy ne bukj, mert akkor megint kezdheted előről. Ez igen erős motiváló tényező. :)

2011. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy muszáj. Én arra szoktam gondolni, hogy ez a szükséges "rossz" ahhoz, hogy később azzal foglalkozzam, amit szeretek:)

Meg azért az anyag egy jó része érdekes is.

A gyakorlatokat meg kifejezetten szeretem. Érdekesek:) Jó látni, hogyan is néz ki egy ember belülről.

2011. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyen motiváció nekem is jól jönne.... :-D
2011. szept. 27. 22:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Van, hogy egész éjjel tanultok?
2011. szept. 28. 10:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, éjjel tanulni orvosin baromság. Igaz, van pár ember, akinek megy az éjjeli tanulás, de rám és az ismerőseim 95%-ra nem ez jellemző. Az a probléma, hogy orvosin rengeteg olyan dolog van, amit meg kell érteni pl. EKG. Egyszerűen, ha nem friss az agyad, akkor nem fogod felfogni, hogy mit olvasol, az orvosi tankönyvek nyelvezete alapból nem könnyű, de ezt fáradtan éjjel értelmezni még nehezebb. Az ismerőseim többsége általában délután és koraeste tanul, vizsgaidőszakban pedig a szorgalmasabbak általában reggel 8-9-től este 9-10-ig. Ráadásul az anyag memorizálásához elengedhetetlen az elegendő mennyiségű alvás, tehát ismételten hülyeség éjjel tanulni.
2011. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem is kellene vmi motiváció.... :/
2011. szept. 28. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
tény, hogy minden egyetemen sokat kell tanulni (kivéve egyes könyvtár-ruhatár szakokat, de ebbe most ne menjünk bele), de az orvosi azért a legnehezebbek közé tartozik. és valóban, ha nem érted meg, amit tanulsz, kétszer annyi az erőfeszítés. mindenkinek más viszont a tanulási módszere: ismerek olyanokat, akik vizsgaidőszakban hétkor felkelnek, bemennek a könyvtárba, és estig tanulnak. én inkább délután-este szeretek tanulni, egyrészt jobban meg is marad, másrészt kevésbé vagyok fáradt, könnyebben fenn tudok maradni kicsit tovább, aztán alszom, ameddig jól esik. ha korábban kéne felkelni, fáradt lennék. ismerek olyat is, aki még vizsga előtti éjszaka is végig tanul, szinte 0 alvással megy be aztán. egyébként tényleg motiváció kérdése, szerintem, aki az orvosi hivatást választja, elég elhatározás kell, hogy legyen benne, így képes elég sok időt és energiát rááldozni, enélkül igen keveseknek megy.
2011. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen adjatok vmilyen tippet, vagy meséljétek el, hogy hogyan tanultok meg annyi anyagot, mert nagyon-nagyon nagy szükségem lenne néhány jó tanácsra!!! Köszönöm!!!
2011. okt. 25. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!