Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hülye vagyok matekbóól! Hogy...

Valaki : kérdése:

Hülye vagyok matekbóól! Hogy hangolhatnám az agyamat rá?

Figyelt kérdés
Én humán beállítottságú vagyok,vagyis akármit meg tudok,ha kell szóról szóra tanulni. De sajnos ezzel szemben semminek a logikáját nem tudom megérteni. Nincs erre valami tuti módszer? Mármint a korrepetáláson és a tanuláson kívül? Mert hiába tanulom, sosem fogom megérteni a matekot!
2011. aug. 28. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem magolni kell, hanem el kell filozofálni rajta ahogy tanulod, agyalni rajta hogy nade, mi lenne, ha? és vajon ez így is működik? De az miért úgy van vajon?


persze a legnagyobb kihívás olyat tanulni, ami nem érdekli az embert, ez tény :)

2011. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elég művészi beállítottságú vagyok, mégis megértettem... csak meg kell látni benne a szépséget.:) most már kifejezetten addict vagyok:D
2011. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
95%
Én nagyon szerem a matekot. Ezt nem magolni, hanem érteni kell. Ha nem érted, akkor magolhatsz akármennyit, nem fog menni, mert le fogsz maradni. Van, akinek van erre logikája, és van, akinek nincs, lehet, hogy te az utóbbiakhoz tartozol. Nincs ebben semmi rossz, sokan nem értik és nem szeretik a matekot. Egyébként ha nehéz a matek, én úgy oldom meg, hogy az adott példát, feladatot mepróbálom egy egyszerűbb példára átalakítani, és ha ez megvan, megértem, hogy mi a lényege, és kész is van. Így lehet bonyolultnak hangzik, de nem tudom máshogy elmagyarázni :D
2011. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
például úgy, hogy nem hajtogatod állandóan, hogy hülye vagy matekból és hogy nincs logikád stb.
2011. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az általános iskolai és a középiskolai tananyagot úgy állították össze, hogy minden "normális" gyerek el tudja sajátítani legalább elégséges szinten. Úgyhogy ne aggódj! Ha kicsit másképp állsz hozzá, esetleg órákat veszel egy magántanártól, biztos összejön legalább egy közepes eredmény.
2011. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az első és legfontosabb lépés, hogy ezt a "hülye vagyok matekból", meg én "nekem ez nem megy, én humán beállítottságú vagyok" frázisokat elfelejteni, és kitörölni - az emberek rendre ezen buknak el, felveszik ezt a hozzáállást, és onnantól kezdve meg akármennyit szívnak vele, nem fog menni, mert maguknak "blokkolják", hogy ne is menjen, hiszen meglátnak egy feladatot, akkor rögtön pánikolnak, rögtön feladják, és nem is jutnak el oda, hogy érdemben gondolkodjanak rajta, csak görcsölnek és szenvednek, hogy "jaj, én annyira hülye vagyok matekból, nekem nem megy". És ezzel megy el az idő.


A középiskolai matek gyakorlatilag egy normális szellemi képességekkel rendelkező ember számára egy korrekt szinten elsajátítható lenne ha ezt a hozzáállást le tudnák győzni. A matekhoz való érzék megléte vagy hiánya (vagy "humán beállítottság") a középsikolás matek szintjén annyit tesz, hogy valakinek könnyebben, gyorsabban megy a dolgok elsajátítása, akár játszi könnyen, másnak meg meg kell vele dolgoznia, hogy menjen. Ennyi.


Ahogy korábban is írták, próbálj meg játszadozni kicsit a foglamakkal, járd körbe őket több szempontból is, miért is van így, mi lenne ha így lenne, saját logikád, megfogalmazásod szerint megfogni a fogalmakat, hogy ráérezz a lényegére, "mondanivalójára" - képzeld azt, hogy ezt neked kéne elmagyaráznod mondjuk a fiatalabb testvérednek, a saját szavaiddal, Soha ne csak szóról szóra magolj.

2011. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Először is ne így állj hozzá! Meg lehet azt tanulni, de csak akkor, ha nem görcsölsz! Ha leülsz tanulni, azt mindig szellemileg kipihenten, és frissen tedd! Szánj rá sok időt, ne egy perc alatt akard megtanulni! Próbáld megtalálni az összefüggéseket, a logikát! Menni fog!
2011. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fénysebesség ***** válasza:
100%
Szeretném tisztázni, hogy ilyen "humán beállítottság" meg "reál beállítottság" leginkább csak a fejben létezik. Azok a dolgok válnak valóra amikre a figyelmedet és energiádat fordítod. És mire fordítod? Ami érdekel, megfog. Nézz másként a matekra! Én 10 évig tanultam undorral és hidegrázással a matekot. Aztán a matek lett a kedvencem. Miért? Felismertem benne a játékot, a nagyszerűséget. Akarj a matekkal foglalkozni, mert az tényleg olyan jó! Tessék-lássék nem fog menni, csak így! Tehát: nulla erőfeszítés, 100% érdeklődés. Ez egy tuti módszer, nálam is bevált!
2011. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) mind nagyon hasznos volt. Mivel mind ezt tanácsoltátok, kimondom, NEM VAGYOK HÜLYE MATEKBÓL! és foglalkozni fogok vele :D
2011. aug. 30. 10:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!