Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell hazudni meg különbő...

Miért kell hazudni meg különbőző pletykákat terjeszteni a világvégéről?

Figyelt kérdés
Itt most arra gondolok, hogy már számtalanszor szó volt arról, hogy világvége. Azthiszem volt, 2000-ben, 2011 május.. aztán 2012, 2013 és még sorolhatnám. Aztán jönnek azok, hogy mik fogják elpusztítani a Földet. Maja naptár, napkitörés, Nibiru, aztán ufótámadás. De ez már egyszerűen hihetetlen... Erre miért van szükség? Aztán majd 2012 december 21.-e után is bejelentik majd, hogy Bocs, mégse.
2011. aug. 28. 20:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudom jól. Én azt mondom, hogy elég volt már a pletykákból, hogy ekkor meg akkor lesz. Mindenki mást mond, mindenhol 20 féle variációt lehet olvasni. Egyszer biztos, hogy befog következni, mint mondottam. De szerintem arról mi nem fogunk információt kapni egyhamar, mert pánikot keltene.
2011. aug. 29. 01:28
 12/17 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már 2012-t. A maják honnan tudták volna? Semmit nem jósoltak meg, ez olyan mint Nostradamus, aki bedrogozva madarakról meg bokrokról írt, aztán eladta a gyökér uralkodóknak mint jóslat. A Nibirut meg hagyjuk már, ne mond, hogy annyi amatőr csillagász nem látta meg, pedig legalább Hold távolságban kellene lennie ha jövőre ide akar érni. Nem lesz semmilyen világvége. Sok emberen pedig erőt vesz a félelem, és utána sorra bekajálja ezt a sok sületlenséget, ezért terjesztik. Jó lesz nézni, ahogy jövőre a sok fanatikus befekszik a koporsóba meg hasonlók.
2011. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Van néhány ősi nép, akik 2012re tették a "világvégét". Ezek a népek mindegyike elég sokat is tudhatott az űrről, a csillagokról. Néztem pár dokumentumfilmet a majákról, 2012.12.21.-én a naptáruk utolsó napján, ami egyben egy nagy ciklus vége is, lesz valami galaktikus együttállás. Nemtudom ennek mi lesz a következménye, de minden ilyen ciklus végén szerintük valami természeti katasztrófa (árvíz, földrengés, vulkánkitörések...) pusztította el a civilizációt, de mivel még itt vagyunk ebből arra következtetek, hogy nem halt ki az emberiség.:D Utánaolvastam mi történhet, a legvalószínűbbnek a napkitörést tartom. A napnak 11 éves ciklusai vannak és 2012-2013ban lesznek a legnagyobb kitörések, korona kilökődések amik ha elég erősek tönkretehetnek minden elektromos berendezést, műholdat, tv-t, gps-t, mindent és elég sokáig nintendo nélkül maradhatunk. :D Persze az ilyen óriási napkitörések következménye lehet a földrengés, a szökőárak, a vulkánkitörések és minden ilyen finomság. Meg olvastam olyat is, hogy a föld mágneses mezeje, ami elvileg megvédi a bolygót az ilyen atrocitásoktól kb 10%on üzemel jelenleg. De hogy ebből mi lehet az igazság, azt senki sem tudja. Én sem vagyok asztrológus, de azért kíváncsian várom, hogy kiderüljön mi fog történni. Szerintem ha lesz is valami katasztrófa, akkor sem fog kihalni az ember. Max nem 80milliárdan leszünk, hanem csak millióan. :D
2011. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó amit írtál, érdekes. Én is nagyon kiváncsi vagyok mi fog történni. Ezt én is olvastam, hogy nem fog kihalni az emberiség, de biztos fog valami történni, valami 2012-ben. Sokan azt mondják, hogy azért is biztos, hogy világvége, mert sorra történnek természeti katasztrófák. Pl. Japán ugye. De mindig is voltak és mindig is lesznek természeti katasztrófák. De ez, hogy három űrhajó közeleg a Föld felé. És 2012-re ér ide. UGYANMÁR..
2011. aug. 29. 23:58
 15/17 anonim ***** válasza:

"A napnak 11 éves ciklusai vannak és 2012-2013ban lesznek a legnagyobb kitörések, korona kilökődések amik ha elég erősek tönkretehetnek minden elektromos berendezést, műholdat, tv-t, gps-t, mindent és elég sokáig nintendo nélkül maradhatunk."


Azt sem tudjuk mit fog csinálni a nap holnap, nem hogy előre lássuk. Igaz a 11 éves ciklusból valamennyi, de a többi ferdített maszlag. Ha 11 évenként olyan erős napkitörések lennének, akkor hogyan úsztuk meg ennyiszer? Már 2001-ben is volt, előtte 1990-ben tehát egy párat már túléltünk.

2011. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Lehet, hogy csak mese az egész, de senki nem tudja konkrétan bebizonyítani, hogy lesz-e valami nagy katasztrófa, vagy nem. Nem azt mondtam, hogy a napkitöréstől fogunk meghalni, hanem csak az esetleges következményei fogják alapjaiban megváltoztatni az életünket.

Az utolsó igazán nagy napkitörés 1859-ben volt. Akkor csak a távíró vonalakat tette tönkre, mivel akkoriban másban nem tudott kárt tenni. Gondoljunk bele, mi lenne ma a következménye. 1859 óta rengeteget fejlődött a technika. Első lépésként az elektromos hálózat válna működésképtelenné. Ha nincs áram, utána sorra omlanának össze a kommunikációs rendszerek, a közlekedés, a pénzügyi rendszer. A károk javítása évekbe telne. Szóval a mai társadalmunk tartóoszlopai dölnének le és ismét lenne egy hatalmas gazdasági világválság. Mindezek mellé társulna a tömeghisztéria, fosztogatások, éhezés... stb.

Végezetül még annyit, hogy tényleg nem tudjuk előre megjósolni mit fog csinálni a nap holnap, vagy holnapután, de ha egyszer telibe kapja a Földet egy izmosabb kitörés, akkor itt totális káosz lesz.

12:02 voltam. :)

2011. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam, hogy a napkitöréstől fogunk meghalni, hanem csak az esetleges következményei fogják alapjaiban megváltoztatni az életünket.

Az utolsó igazán nagy napkitörés 1859-ben volt. Akkor csak a távíró vonalakat tette tönkre, mivel akkoriban másban nem tudott kárt tenni. Gondoljunk bele, mi lenne ma a következménye. 1859 óta rengeteget fejlődött a technika. Első lépésként az elektromos hálózat válna működésképtelenné. Ha nincs áram, utána sorra omlanának össze a kommunikációs rendszerek, a közlekedés, a pénzügyi rendszer. A károk javítása évekbe telne. Szóval a mai társadalmunk tartóoszlopai dölnének le és ismét lenne egy hatalmas gazdasági világválság. Mindezek mellé társulna a tömeghisztéria, fosztogatások, éhezés... stb.

Végezetül még annyit, hogy tényleg nem tudjuk előre megjósolni mit fog csinálni a nap holnap, vagy holnapután, de ha egyszer telibe kapja a Földet egy izmosabb kitörés, akkor itt totális káosz lesz."


Nem lesz. Amint észlelik, a fontosabb dolgokat azonnal le lehet választani a központról, és kész. A napkitörés igazából annyiban veszélyes, hogy egy rakás dolog tényleg tönkremehet, de ismétlem MEHET a hirtelen indukált kóboráram miatt, amit a mágneses hullám okoz. De ez nem jelenti azt, hogy minden ami a földön elektromos tönkre menne. Csak sok vezetéket kellene kicserélni, ennyi. Gondolj bele, ha az áram kap egy lökést feltranszformálás közben az erőműben, akkor a legközelebbi helyen szétolvasztja a vezetéket és nem megy tovább.

2011. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!