Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kibonthatom-e utánvétes...

Kibonthatom-e utánvétes fizetés előtt a GLS-által hozott csomagot (egy új televíziót)?

Figyelt kérdés
Volt már erről itt szó. De mi van akkor, ha nem sérült a csomagolás, nem látok bele, és kibontás után derül ki, hogy pl. repedt a képernyő? Már ki van fizetve, és a futár nem hajlandó elismerni, hogy az kibontáskor már repedt volt? Nem kis összegről van szó.
2011. szept. 6. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy nem tudod, hogy mit rendeltél.... ha meg nem tetszik neki, vigye vissza
2011. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A futárt is kötik szabályok..

NEM bonthatod ki. Olyan cégtől rendelj, akiben megbízol annyira, hogy elhiszed ki fogják cserélni..


Annyit tehetsz, hogy kifizeted.. kibontod..

(megkéred a futárt várjon 3 percet) és a gáz van

jegyzőkönyvet vetetsz fel a dologról..

Ez alapján ki fogják (ki kell) cserélniük a TV-t a cég meg bevasalja a GLS-en a kárát.

2011. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már vásároltam neten többször is, eddig nem volt gond sem az árúval, sem a GLS-sel. De nem is volt egyik sem annyira érzékeny a szállításra, mint egy televízió.

Mert mi van, ha útközben történik valami, és úgy sérül a készülék, hogy a csomagoláson nem látszik? Elmegy a futár, én meg pereskedhetek, bizonyíték nélkül. Merthogy az eladó, vagy a GLS utólag nem vállalja a felelősséget, az hótziher. Én meg csak mondani, bizonyítani nem tudom az igazamat.

Nem az lenne a megoldás, ha a törvények lehetővé tennék azt, hogy bizonyos (vagy akár minden) esetekben a szállító is, meg a vásárló is meggyőződhessen a termék állapotáról a fizetés előtt? Mert így lutri az egész, elnézést kérve a tisztességes kereskedőktől!

Nem egy példa van az internetes csalásokra.

2011. szept. 7. 06:01
 4/4 anonim válasza:
Nekem egyszer kifejezetten az eladó hívta fel a figyelmem, hogy a futár orra előtt bontsam fel a leszállított terméket és ha baja van, azonnal vitessem vissza (jegyzőkönyvvel, fotóval) - történetesen tv volt ez is, nemzetközileg szállítva
2014. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!