Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz lehet a magyarázatban...

Igaz lehet a magyarázatban megfogalmazott kérdés?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy azért van és volt kicsiny országunkhoz képest, rengeteg magyar feltaláló, mert a magyar nyelv bonyolultsága miatt, az átlag magyar ember okosabb mint mint például egy amerikai. Igaz lehet ez?
2011. szept. 23. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2011. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen formán nem. Van egy elmélet miszerint a magyar nyelv ingerel olyan agyi területeket amik elősegítik a zsenik tudományos munkáját. Ezt a legtöbb magyar ember nem tudja kihasználni (nézz körül) mert a lehetőségei (értsd értelmi képességei) nem adottak egy felfedezéshez. Azt meg felejtsd el, hogy a magyar, vagy bármelyik nyelv, bonyolultabb mint a többi. Az emberek pontosan képesek kifejezni ugyan azt, mint te egy másik nyelven is.
2011. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én két verziót hallottam:


1.Azt is tarjták állításnak,hogy Magyarországon jobb a tanítási rendszer,mint pl. Amerikában,vagy bármely más országokban.(én nemhiszem,de ezt hallottam)


2.Azt is hallottam,hogy erre felé a vízben,van valami olyan anyag ami serkentheti az agyműködést.(én ezt se hinném)

2011. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még nem láttam pontos statisztikát az egy négyzetkilométerre eső zsenik számáról, tehát nem lehetetlen, hogy ez a "legtöbb zseni" elmélet nem tartható. (Cáfolatot már láttam.)


Az biztos, hogy rengeteg emigrált matematikusunk/fizikusunk kiváló gimnáziumi matektanárokkal rendelkezett (csak nem jut eszembe a "zseniképző" tanár úr neve, Fasoriban volt), tehát az oktatáson belül - ami átlagban nem is olyan jó - vannak kiemelkedő pontok. Ha továbbra is kitartóan építjük le az oktatásunkat, talán kevesebb lesz a kiváló tudós, feltaláló. Ha ennek ellenére magas marad a számuk, akkor kénytelenek leszünk elvetni ezt a hipotézist, és bizony marad H1, amit az előző válaszoló mondott, hogy van valami agynövesztő a vízben. :)

(Egyél tojásos ételeket, meg teljes kiörlésű kenyeret. Az "agyserkentő". Meg a csoki. De csokit enni KELL. Az a tudományban nem választás kérdése.)

2011. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alaque ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy aranyaiban ugyanannyi lengyel/finn/gorog/angol/lichtensteini/timbuktui zseni/nobeldijas/feltalalo van, mint magyar, csak mivel magyarok vagyunk, nem az argentin nobel-dijasok nevsorat szavaljuk csipobol, hanem a magyaroket.
2012. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!