Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik tett...

Szerintetek melyik tett többet az emberiségért: a vallás vagy a tudomány?

Figyelt kérdés
Írjatok indokokat is.
2011. szept. 28. 20:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
30%

Semmivel sem vagytok jobbak, mint azok, akik a kreacionizmus ködébe burkolózva saját elkorcsosult tudományképüket utálják két fordítással arrébb az evolúciós kérdéseknél. Szégyenteljes, hogy magát intelligensnek valló "tudósok" mennyire szűk látókörűek és műveletlenek.


A vallás nem a világkép magyarázatáról szól, ezt csak azok erőltetik, akik nem képesek felfogni az erkölcsről, becsületről és magáról a hitről szóló tanokat. Az, hogy a hidegháború alatt nem taroltuk le egymást atommal, ugyanannak az eszmének köszönhető, mint amire a kereszténység épül.


Egy keresztény villamosmérnök.

2011. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"A vallás nem a világkép magyarázatáról szól, ezt csak azok erőltetik, akik nem képesek felfogni az erkölcsről, becsületről és magáról a hitről szóló tanokat."

Én több erkölcsös ateistát, agnosztikust ismerek, mint vallásost. Pedig nagyjából egyforma arányban vannak vallásos és ateista ismerőseim! Na hogy is van, akkor ez? Amíg a templomba jártam azt figyeltem meg, hogy mindenki csak a templom falain belül vallásos. Kint már összevesztek a reformátusok a katolikusokkal a parkolóhelyekért is. Az is jellemző, hogy a templomban mindenki a kivagyiságot erőlteti. Méghogy az erkölcs?! Ugyan már!


"Az, hogy a hidegháború alatt nem taroltuk le egymást atommal, ugyanannak az eszmének köszönhető, mint amire a kereszténység épül."

Egy lóf...t! Az, hogy nem voltak annyira vallásosak, mert nemigen akarták megtudni, hogy van-e Jézuska! A komcsik meg ateisták voltak, úgyhogy ne terelj már!

2011. okt. 1. 09:54
 23/26 anonim ***** válasza:
21%
Értő olvasás volt gimiben?
2011. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
84%

Kezdünk átmenni valláskritika topikba. :D

Kérdező amire gondolsz az az h sokan hívőnek vallják magukat és nem értik h aki nem hívő azt mi tartja vissza attól h törjön zúzzon, rossz legyen másokhoz.

Nem értik h ha nem hisznek túlvilági büntetésben akkor mi tartja vissza őket ettől. Valójában vmi alap erkölcs már jobb esetben ott van az emberben, vallástól függetlenül.

Sok ember nevelésénél nem fordítottak kellő figyelmet erre hanem egyszerűen vallásos szellemben nevelték, h majd hittanórán mindent megtanul az etikus magatartásról.

Hát nem, ez édeskevés.


Én nem vagyok vallásos, de nem rosszabbak a vallásosak másoknál, legfeljebb bizonyos dologra hajlamosabbak(szívesebben elhiszik különböző dolgokról h természetfeletti eredetűek), mint ahogy a horoszkóphívők és a piramisjátékosok is hajlamosak az adott dologra.

87%, ha bárki jobbnak tartja magát bárkinél annak ugyanaz az oka amiért te jobbnak tartod magad a horoszkóphívőknél és hasonlóknál, netalán a nemhívőknél.

2011. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

"Értő olvasás volt gimiben?"

Képzeld, volt. Neked ezek szerint nem. Sajnos!

2011. okt. 1. 18:05
 26/26 anonim ***** válasza:
93%

A vallás szerintem csak a hatalomról és a kiskapukról szól...mármint a papok nagyjának!

Nem akarok egyik vallást sem fikázni,de ha belegondoltok ,olyan valamiben hisznek az emberek amit beléjük magyaráztak...Miért kell templomba elmenni ha otthon is tudsz imádkozni???

A tudomány meg hozzá segítí az embert valamihez,elméletileg a jó élethez,gyakorlatilag saját magunkat romboljuk!

2011. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!