Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az IDŐGÉPNEK és a TELEPORTNAK...

Az IDŐGÉPNEK és a TELEPORTNAK van valami valóság alapja?

Figyelt kérdés

Sejtem hogy hülye kérdés, de meglehetne csinálni? Azt tudom hogy mai szemszögből nézve "LEHETETLEN" de 50-100év mulva is az lesz?(feltéve ha addig nem lesz világvége:D) SZERINTETEK?

szerintem ez egy érdekes téma...:)

köszönöm a normális válaszolóknak...


2011. szept. 29. 14:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"nem is feltétlen lenne muszáj kirepülni az űrbe nem?"

Akkor hogy akarsz fénysebesség közelében menni?

A Föld pár 100 km/mp sebességgel megy. Ez nudli, nanomásodperces időkülönbségeket jelent csak.

2011. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

"nem is feltétlen lenne muszáj kirepülni az űrbe nem?"


Elméletileg nem, az is elég lenne, ha itt a Földön építenél egy autót, ami a fénysebesség 99%-ával megy. Vagy mondjuk egy föld alatti csövet, amiből kiszívnád a levegőt hogy ne legyen légellenállás, és ebben röpködnél egy kapszulában. Csak hát ez ugye az elmélet, a gyakorlatban pedig nem tudunk ilyet csinálni. (Ahogy például az előző írta, ha csak pár molekula levegő marad ebben a csőben, a kis röpködő kapszuládból semmi nem maradna. Márpedig pár molekula biztosan marad...)

2011. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Ja. Értem:D
2011. okt. 1. 15:37
 24/24 anonim válasza:

szerintem csak idő kérdése h mikor találnak fel hihetetlennél hihetetlenebb találmányokat...

gondoljunk csak bele hiszen néhány 100 éve ha azt mondtad volna egy embernek h te a világ másik felén is beszélhetsz az emberekkel, bolondnak hittek volna és máglyára küldenek:D ma meg... úgy fejlődik a technika h az szinte követhetetlen

2013. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!