Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, hogyan kell...

Valaki segítsen, hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
hülye kérdésnek tűnhet,de még mindig nem sikerült egy olyan módszert találnom,ami jó és hatékony lenne. A magolós dolog nem jön be nekem...
2011. okt. 9. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
akkor matekból légy pro ha nem tudsz magolni. én se tudok magolni, műszaki irányba mentem, de persze itt is van magolni valo:S
2011. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Leülsz és megtanulod. Én is csak egyetemen jöttem rá. Ku*vára nincs helye ügyeskedésnek meg kifogásoknak. Akármennyire sz*r leülb*zmeg és megtanulod!!!!!!
2011. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

A magolás csak néhány esetben megoldás, amikor szó szerint kell megtanulni az anyagot. ( Vers, jogszabály, képletek stb. )

A képleteknél mint elektromos kapcsolási rajzok, kémiai vegyületek leírása én fogtam egy papírt és többször lerajzoltam őket egymás után.


A tananyagot mindig szakaszokra bontottam. A szakaszokhoz kulcsszavakat rendeltem. Memorizáltam a szakaszok darabszámát így tudtam, hogy semmit sem hagyok ki. A kulcsszavak köré pedig felépítettem a mondandómat.

A szakaszokat és kulcsszavakat megjelölheted a tankönyvben vagy leírhatod egy jegyzetpapírra. Mindkét módszernek van előnye. Ha a könyvben jelölsz, akkor a szövegkörnyezet segítséget nyújt amikor a saját szavaiddal próbálsz mondatot építeni a kulcsszó köré. Ha jegyzetet készítesz és többször elolvasod, akkor a jegyzetpapírt "lefényképezi" az agyad. Ha ezt a képet sikerül előhívnod, nem kell puskáznod sem.

2011. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez a magolásnak egy rafinált esete.

A minimális lexikális tudás nem nélkülözhető, különben nem tudunk min operálni.

A természettudományok (de nem csak!) mindig valamilyen összefüggéseket írnak le, mégpedig szabályok alkalmazásával. Az összefüggések mindig sorozatot alkotnak, ezt nevezzük folyamatnak.

Az első dolog a megértés. Először a használt fogalmaké. Hogyan illeszkedik a többihez, minek kell, mit nem tudunk nélküle megmagyarázni.

Utána a gondolatmeneté, hogy miért pont úgy. Ha másképp gondolkodnék, ha másképp próbálnám. Hülyeség lesz belőle, az jó, már értem, miért pont úgy.

Aztán a konkrét dolgot ezekből összerakjuk. Elemenként az egyes részfolyamatokat. Mi lesz ha kettőt felcserélünk. Ahá, hülyeség. Na ezért nem cserélgetünk. Vagy úgy is jó? Akkor van több megoldás. Igen, ez nem is olyan ritka.

Majd jön, amit mindig kihagynak, pedig az egyik legfontosabb: a puding próbája az evés. Amíg nem tudod a gyakorlatban alkalmazni, addig holt tudás és el fogod felejteni.

Az embernek például egy feleléskor, vagy vizsgán mindig az ugrik be, hogy a témában hogy is oldotta meg a feladatot. Abból jut eszébe a logikája, aztán talán a fogalmak jelentése is. És ezt azért nem felejted el, mert keményen megszenvedtél érte. A magolásban is szenvedsz, viszont halálosan unod, mert semmi támpont, csak a monotónia.

2011. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés egyáltalán nem hülye. A rossz bizonyítványnak döntő többségében a tanulni nem tudás van a hátterében. Az utálat csak később jön.
2011. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Nekem ma mondta osztályfőnököm hogy ő hogy tanult (még fiatal,friss emlékek)

Szóval előveszel egy lapot és ráírod azokat a tantárgyakat amik lesznek másnap.pl irodalom,matek,fizika,biosz

irodalom nincs házi csak szóbeli.akkor ráírod a lapra hogy szóbeli és mondjuk 20 perc (ennyit szánsz rá)

matek, csak írásbeli van,akkor ráírod a lapra hogy írásbeli

aztán így tovább.megcsinálod az írásbelit azután nekiülsz tanulni a szóbelit.ha letelik az idő előveheted a következő tantárgyat..érted? :D

2011. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
értem,de ez mégis mire jó? ettől nem fogom tudni,hogy hogyan kell megtanulni az anyagot.
2011. okt. 26. 23:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Én átlag úgytanulok,ha hosszú egy anyagrész...most teszem fel épp egy ilyen felmérő lesz anatómiából a részek ami bennelesznek:mellkas,gerinc,koponya.Ezt felosztom és úgytanulom meg.Minden nap egy kis anyagrészt.Másnap mikor a másikat tanulnám fogom az előző napit és átismétlem.Aztán megint másnap már az előző 2 anyagot gyakorlom át,és így építem felfelé a tudást és a végén az egészet tudom.Talán csak annyi a rossz benne,hogy a végét nemfogod annyiszor átismételni,de nállam ez bevált módszer és működik.Ezért is van,hogy néha elkezdem inkább 1 héttel előtte tanulni mint a többiek :)
2011. okt. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, le kell ülni és meg kell tanulni. DE: nem csak leülsz és olvasgatod, hanem odafigyelsz rá mit olvasol és minden esetben megérted, mert anélkül nem megy. Eleve a tanulás szándékával kell leülni. Elolvasod, megérted és minél hamarabb próbálod mondani fejből. Nem baj ha még nem megy tökéletesen. Nagyon hatékony ez a módszer nálam, és nagyon gyors. Ha sikerült elmondani egyedül tedd meg még párszor (túltanulás), majd tedd félre és kezdj el teljesen mást. 10 perc múlva és egy óra múlva mondd el megint, majd másnap és utána hetente egyszer a vizsgáig...oké jó esetben nem a vizsga előtt egy nappal fogsz hozzá :D
2011. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úgy olvasd az anyagot, hogy próbálod megérteni. Képzeld azt, hogy el kell valakinek magyaráznod, akinek fingja nincs az egészről. Hogyan fogalmaznád át egyszerűbbre, hogyan tennéd szemléletessé, könnyebben megjegyezhetővé, milyen példákat hoznál, hogyan csoportosítanád az adatokat, hogy passzol ahhoz, amit már korábban tanultatok, hogyan következik belőle...

Utána, mikor már úgy érzed, átlátod az adott részt, megpróbálod ugyanezt könyv nélkül, csak gyorsan összefoglalni magadnak. Utána továbbmész, következő résszel ugyanígy, mikor egy nagyobb egység végére értél (témáazárónál lecke), megint összefoglalod magadnak az egészet, ha valamire nem emlékszel, újra megnézed, elgondolkodsz, hogy te is így raktad volna sorba a bekezdéseket, ahogy ők, vagy másképp logikusabb lett volna stb. ...

Plussz a "rázósabb" konkrét adatokat (nevek, számok stb.) kiírod magadnak, és azt még utána külön klasszikus seggelés technikával megtanulod, közben időnként a korábban megtanult összefüggéseket sem árt felidézni hozzá, mindkettőnek jót tesz, az összefüggéseknek és az adatoknak is.

A tanulás annál hatékonyabb, minél többször "feldolgozod" az adott információt, ez sokkal többet számít, mint az, hogy konkrétan hányszor olvastad el/ismételted át. Az olvasás nem feltétlenül elég, még ha tényleg figyelsz rá és érted, akkor sem, mert általában olvasás és beszédértés közben is csak az adott mondat tartalmát tartjuk pontosan fejben, az előzőekből csak a legalapvetőbb marad meg, ami egy regényolvasásnál vagy a szomszédnéni macskájának kitárgyalásánál bőven elég is, de ha az a cél, hogy vissza tudd adni az olvasottakat, akkor ennél kicsit alaposabban át kell rágni.

2011. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!