Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van hátránya is a napelemnek?

Van hátránya is a napelemnek?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a Blikkben, hogy nem engedték Sean Pennek (azt hiszem neki), hogy a kastélyát napelemmel rakja tele, mert hogy az a dús erdő és növényzet kárára lehet, ami körülveszi birtokát.


Igaz lehet ez? Konkrétan milyen kárt tudnak okozni a napelemek?



2011. okt. 14. 00:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A blikk egy bulvár lap,és tele van sztárokkal meg hülyeségekkel. Mi az hogy nem engedik meg valakinek hogy a saját telkén napelemeket rakjon le???Na nee..

Ne a Blikket vedd hiteles forrásnak,el ne hidd már el ezt a butaságot,ott azt írnak le amit akarnak..csak növeljék az eladási példányszámot.


A hátránya egyébként az hogy drága,és gyártása során sok környezetre káros anyagot használnak fel mellékként,illetve vizet szennyeznek meg vele,de ez bármire ráfogható a mai ipari világunkban,egy tv-re,kocsira,mikróra mobilra stb.

Önmagában azonban sehogy sem káros, ezek szerint egy útjelző tábla is ha árnyékot vet egy kis fára,akkor már károsítja a környezetet?

2011. okt. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen kár úgy lehet, hogy kiirtod az erdőt, és a mezőre lepakolod a napelemeket. Ha a tetőre rakja, akkor azon kívül, amit az előző válaszoló említett, más kára nincs.


De a Blikknek ne higgyünk már...

2011. okt. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
gondolom, attól félnek, hogy elszívja az összes napfényt a fák elől :D
2011. okt. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A BLIKK cimu formedveny cikkiroit el kell kuldeni egy kis angol nyelvtanfolyamra.

2. fel kell irni nekik a fogalmazas-segito tablettat

3. Sean Penn az egyik napenergia-ceg legnagyobb reszvenyese-tamogatoja

4. a napelemek - NEM napkollektor, az mas - szoval a napelemek legnagyobb karat az elektromos cegek szenvedik el, mert a napelemjuuuzerek kevesebb vagy semmi elektromos aramot nem hasznalnak, foleg Kaliforniaban, ahol kb 20 esos nap van, es meg novembertol marciusig is napi 6 ora napsutes van, a tobbi honapban megtobb.

5. a nepelemek telepiteset a fak kivagasa aran nem lehet telepiteni, amugy azt teszel a haztetodre, amit akarsz, de emiatt nem vaghatsz ki fakat az erdoben, hogy tobb napsutes erje a paneljeidet. Nem megtiltottak neki, hanem atterveztettek.


Szoval konkretan az a legnagyobb kar, hogy Blikket olvasol es mertekadonak hiszed, amit ir.

2011. okt. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Érdekelnek a megújúló energiaforrásokkal kapcsolatos cikkek, ezért olvastam el ezt a Blikkben, amikor vendégségben voltam, amúgy én sem vagyok a napilap rajongója.

Nem is tartom mértékadónak, amit leírnak, ezért tártam elétek a kérdést.

2011. okt. 14. 08:21
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

A blikk hülye,

Azért nem engedték meg neki,mert műemlék kastély és nem lehet elrontani a tetejét napelemekkel.

2011. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
A napelemek működésük során nem okoznak környezeti kárt. Hátrányuk csupán, hogy iszonyú drágák és nem hatékonyak, kicsi a hatásfokuk és nagyon ritka fémeket használnak fel ráadásul max 10 év alatt tönkremennek.
2011. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:04

Ezt azért kaliforniai lakosként cáfolnám...

2011. okt. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsánat, én csak azért mondtam mert értek hozzá :)
2011. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor elmondanám, hogy az első napelemem 2001-ben lett felszerelve, akkor még csak a hálószobák energiaszükségletére volt elég (3 helyi légkondi, fűtés, világítás, tv). Azóta is megvannak, csak 2003-ban szereltünk fel még, a hűtőszekrény és az elektromos tűzhely miatt. 2008-ban központi fűtés és légkondi-csere volt, ezzel egyidőben bővítettük a meglévő napelemrendszert. Ma már képes vagyok tárolni is - külön helyiségben az "óriás"-akksik - az átmenetileg esetleg felesleges áramot is, mikozben az első széria 2001-ből még mindig dolgozik.

Ma már nincs villanyszámlám, ismétlem, kaliforniai lakosként és napelem-rendszer tulajdonosaként én másképp látom, mint te, aki Magyarországon "értesz hozzá". Igaz, itt az állam támogat, pl. adócsökkentéssel (ha most telepíteném, még olcsóbb lenne, mint 3,5 éve)

2011. okt. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!