Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan idegméreg, ami...

Van olyan idegméreg, ami vérzést okoz az agyban vagy a nyálkahártyán?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam, láttam egy akciófilm-jelenetet, amiben idegmérget lélegeztek be emberek, és az orrukból ömleni kezdett a vér, majd hamar belehaltak. Eléggé megmaradt bennem a látvány, és most utána akartam keresni az idegmérgek hatásainak, de nem találtam olyat, ami ilyen tünetet okozna. Ismer valaki ilyen anyagot, toxint? Vagy a filmrendezők nagyon elengedték a fantáziájukat?
2011. okt. 23. 00:05
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Az idegméreg lényege, hogy az idegrendszerre hat. Jellemzően az idegek ingerületátvivő mechanizmusaiba zavar be, így megbénítva a szervezet. A vegetatív funkciók épp úgy károsodást szenvednek, mint a tudatos funkciók. A vegetatív idegrendszer leállása izomrángást, izomgörcsöt okoz, ami miatt aztán megállhat a szív, illetve a légzés.


Nem hiszem, hogy idegméreg ilyen hatással lenne bárkire. Ami hasonló tüneteket okoz, az pl az ebola vírus de az nem olyan gyors, mint egy idegméreg. Az idegmérgeket pont azért használják, mert nagyon gyorsan kifejtik a hatásukat. Szerintem a filmben túloztak, vagy az nem idegméreg volt.

2011. okt. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, én is ezt találtam, a vegetatív funkciók károsodását, de a szakirodalom annyi anyagot sorolt fel, hogy ilyenkor éjszaka már nehezemre esett mélyebben beleolvasni, és azt gondoltam, talán mégis van ilyen, csak az én figyelmemet kerülte el.

úgy emlékszem, ideggázt mondtak, abban legalábbis biztos vagyok, hogy gáz halmazállapotú anyag volt, és szinte azonnal ölt zárt térben, vérzést okozva.

2011. okt. 23. 00:36
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
ENNYIRE gyorsan ha jól tudom, egyedül a cián öl. De vérzést az sem okoz. A tömény savgőzön kívül nem nagyon tudok elképzelni olyan gáznemű anyagot, ami ilyen néhány másodperces időtartam alatt vérzéseket okozna.
2011. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idegméreg nem okozhat vérzést a filmekben marhaságokat állítanak sokszor.
2011. okt. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát ez igazán...kár?:D

köszönöm a válaszokat, azt hiszem, idővel beleásom magam a biokémiába, mert most valahogy elkezdett érdekelni. és akkor legalább nem fogok itt hülyeségeket kérdezni.

2011. okt. 23. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!