Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angolt kellene tanulnom. Hogyan?

Banditacskó kérdése:

Angolt kellene tanulnom. Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A kérdés triviális, ne nevessetek ki érte.A főnököm kvázi válaszút elé állított : van pár hónapom, hogy egy viszonylag elfogadható szinten "társalgási szinten" megtanuljak angolul...Némi alapom van már, az érdekelne, milyen könyveket vegyek meg, mit töltsek le a netről, egyáltalán : hogy kezdjem? Magántanárra nem igazán van pénzem, 2 gyermek mellett :-(((
2011. nov. 3. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szedd le a Rosetta Stone 3 nevű progit, remekül meg lehet vele tanulni, kiejtést is tudod gyakorolni.


Torrenten megtalálod :)

2011. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a pár hónap mit jelent, szerintem minimum fél év azért kellene. Sokan esküsznek az eredeti nyelven nézett filmekre, először persze felirattal. Vannak még jó kis könyvek is, a Tanuljunk Könnyen Gyorsan Angolul például egész jó. Esetleg tanfolyam, de abból nehéz igazán jót ajánlani.


Nem tankönyv, de jó kis összefoglaló:

[link]

2011. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Mindkét eddigi válaszolónak köszönöm a tippet, ezt a Rosettát még nem ismertem, bevallom:)


A Dohár-féle könyv ismerős, mintha meg is lenne otthon, de majd megnézem.

2011. nov. 3. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gyorsan kell, akkor kénytelen leszel effektív tényleg tanulni is.

De emellett nekem az válik be, ha "elárasztom" magam az adott nyelvvel: olvasok (rendes könyveket, fanfiction-öket, fórumot, MINDENT), hallgatom (zene, film, sorozat), írom (levelezés, fórumozás) meg persze beszélni is kéne, de nekem se volt arra nagyon lehetőségem, mégsem okozott igazán gondot, szóval ha a másik hármat csinálod, már jó vagy! Drukkolok! :)

2011. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#4-es hsz-nek : hát, köszönöm a bíztatást, remélem, menni fog a dolog...


Azzal nem is lenne gond, hgy tanuljak, a kérdés sokkal inkább a metodika-tematika, illetve az idő, de ezek irrelevánsak, egyszerűen kénytelen leszek valahogy megoldani 2 gyermek mellett is..maradnak az éjszakák...

2011. nov. 3. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit szólnál hozzá, de talán megoldás lehet, ha nem valami "szükséges rossznak" fogod fel, hanem életformává teszed.

Pl. attól függően, hogy mekkorák a gyerekek, velük is lehet ám. Nekik is előnyük lenne belőle. :) Pl. angolul csinálni az esti programot. ("most fürdünk, vacsorázunk, lefekszünk...") Szóval érted. :)

2011. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia,


tulajdonképpen nem rossz ötlet, bár a gyerekek még talán kicsik, 3 évesek lesznek januárban, viszont játéknak fel lehet velük fogatni..


Egyébként nem érzem büntetésnek a dolgot, csak eddig, 40 évig el voltam angol nélkül, és most rá kell jöjjek, hogy vagy tanulok, vagy.....és a második vagy-nak a folytatását nem szeretném megtudni :-(

2011. nov. 3. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Minék kisebbek, annál könnyebben tanulnak. :) Nézzetek együtt angol nyelvű meséket, meg vannak ilyen mese-szerű nyelvoktató filmecskék, én állandóan néztem állítólag kiskoromban. :D Nem emlékszem ugyan, de tényleg könnyen tanultam a nyelvet. Azt mondják, az is segíthetett.

Egy próbát megér. :)

2011. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!