Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezért pontozhat le a dogában...

Ezért pontozhat le a dogában a tanár?

Figyelt kérdés

úgy volt,hogy írtunk fizikából,és én a saját szavaimmal mondtam el a szabad esést,vagyis leírtam azt,hogy Ha nincs felfüggesztve,vagy kitámasztva a tárgy,akkor csak a gravitációs mezővel kerül kölcsönhatásba


a tk-ba meg ilyen szakszavakkal van leírva ugyanez

és kikaptuk a dogát és ki volt húzva az egész


dehát ezért,mert nem pont szószerint mondtam el,még nem pontozhat le,nem???


meg ezt már nem egyszer játszotta el matek órán is,és eddig még tűrtem,de basszus,e miatt vesztettem egy csomó pontot,pedig ha elfogadta volna,még pont lehetett volna vagy 3as


akkor most mivan?


13l


2011. nov. 8. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért nem adott pontot, mert rossz a fogalmazásod. Akkor is kölcsönhatásba kerül, ha fel van függesztve vagy alá van támasztva. A lényeg, hogy nem hat rá más erő (közegellenállás például).
2011. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az van, hogy a tanár sok mindent megtehet. Véleményem szerint többet ér, ha valaki értelmesen, savát szavaival el tud magyarázni valamit, mint ha bemagolja a tankönyv szavait. De vannak fafejű tanárok...
2011. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első: dehát nekünk a könyvbe ez van leírva:


"Olyan mozgás,amelynél csak a gravitációs mező hatása érvényesül,minden más hatás elhanyagolható"


és a füzetbe kiegészítettük ezzel,hogy ha egy test nincs alátámasztva,felfüggesztve,akkor csak a blablablablabla


és én is ezt írtam,hogy nincs felfüggesztve,kitámasztva,és csak a gravitációs mezővel lép kölcsönhatásba


ez tök ugyanaz,csak más szavakkal

2011. nov. 8. 19:08
 4/10 Sajtoskifli ***** válasza:

Szerintem azért fogalmaztad meg rosszul, mert a mondatból nem derül ki, mi is a szabadesés. Az írtad, hogy ha nincsen felfüggesztve vagy kitámasztva -> csak a gravitációs mezővel kerül kölcsönbe (ez egyébként nem is igaz). Ha úgy kezdted volna, hogy "Egy test akkor esik szabadon, ha...., vagyis csak a gravitációs mezővel kerül kölcsönhatásba." szerintem elfogadta volna.

De a legbiztosabb megkérdezni a tanárt.

2011. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem van nemi tapasztalatom a masik oldalrol is, es azt kell, hogy mondjam, a "tok ugyan az mas szavakkal" tobbnyire valojaban "valami hasonlo, de tavolrol sem ugyan az mas szavakkal". Persze lehet, hogy igazad van, vannak a tanarok kozott is hulyek.
2011. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"és a füzetbe kiegészítettük ezzel,hogy ha egy test nincs alátámasztva,felfüggesztve,akkor csak a blablablablabla" Ha te ugyanezt írtad illett volna rá pontot adni, márcsak azért is mert nem viccből írtok a füzetbe, ennyi erővel a könyvből is lehetne tanulni. Ettől eltekintve rossz, mert akkor is hat rá más erő, mint például a közegellenállás. A könyvben jól le van írva.
2011. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha bedobsz egy követ a vízbe, akkor az a kő nem szabadeséssel fog süllyedni, nem csak a gravitációs mezővel van kölcsönhatásban, pedig nincs felfüggesztve se, kitámasztva se.


Általános iskolában meg középiskolában érdemes szó szerint megtanulni a fogalmakat, akkor lehetsz biztos abban, hogy hibátlan a megfogalmazásod. Később már átfogalmazhatod a saját szavaiddal, de még akkor is vigyázni kell a pongyola megfogalmazással, ami hibátlan, de nem olyan szép, és ez indok lehet arra hogy pl 5ös helyett 3mast kapj.


De amit te csináltál, az elégtelen megfogalmazás. Ami egy fokkal még mindig jobb annál, ha gőzöd sincs az egészről, de mégse érdemel nagyon pontot. Attól még hogy van fogalmad valamiről, nem biztos hogy jól el is tudod mondani, márpedig egy dolgozatban az számít, hogy jól elmondd.

2011. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár, nem tudom, mit tennék ilyen helyzetben.

Nem az a baj, hogy a saját szavaiddal fogalmaztad meg, hanem az, hogy nem korrektül fogalmaztad meg. Ez igazság szerint első körben nem a fizikatudásod, hanem az anyanyelvi, fogalmazási ésvagy logikai képességeid hiányosságaira enged következtetni: nem a kérdésre válaszoltál (ami feltételezhetően úgy hangzott, hogy "mi a gravitáció"), hanem állítottál valamit azokról a tárgyakról, amik nincsenek alátámasztva és felfüggesztve sem; ráadásul amit mondtál róluk, az nem is állja meg a helyét (közegellenállás pl., mint mások is írták).

Az természetesen kiderül a válaszodból, hogy van némi elképzelésed a gravitációról, tudod, hogy az az a dolog, amitől becsapódsz a földbe, ha kisétálsz az ablakon. Én ezért nem adtam volna rá 0 pontot, de azért mindenképp lehúztam volna jócskán, hogy érezd, hogy ez nem jó.

Mellesleg amit a füzetbe írtatok, az inkább magyarázat, kiegészítés, hogy "el tudd képzelni".

Ha úgy érzed, hogy nem látod még a logikai különbséget a Te megfogalmazásod és a tankönyv megfogalmazása között, akkor azt javaslom, egyenlőre tanuld meg a tankönyvit nagyjából szó szerint. Ha természettudományokkal foglalkozol, akkor nagyon nagyon fontos az olyan fordulatok, mint "ha..., akkor...", "azok a ... amik .... ... nevezzük" stb. precíz használata.

2011. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de ha nem is tanultuk azt a közeg mittomén mit,akkor honnan tudjam,hogy azt is írjam oda?!


a tanár a füzetbe meg azt diktálta le,hogy ha nincs kitámasztva,vagy felfüggesztve,és csak a gravitációs mező stbstbstb


magyarul én ugyanazt írtam le,amit a tanár diktált,csak nem pontosan ugyanúgy


akkor rohadtul nem lett rossz


ha a tanár nem képes normálisan magyarázni,akkor arról nem én tehetek

2011. nov. 9. 14:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Kerdezz ra a tanarnal kerdezd meg mi a kulonbseg a ketto kozott marmint amit o diktalt meg amit te irtal. DE ne lebaszosan v illetlenul csak minha tenyleg nem ertened.

Nezd meg masok valaszait h ok szoszerint irtak-e es ha nem kaptak -e pontot.

Azert a biztonsag kedveert leirnad ide szo szerint h te mit irtal meg mi volt lediktalva a fuzetbe.

2011. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!