Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetek KÁLIUMOT?

Honnan szerezhetek KÁLIUMOT?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne néhány kísérlethez kb 1 pohárnyi káliumra. Por formájában kéne. Tudok valahonnan ekkora mennyiséget szerezni belőle? Debrecen környékén ha lehet, de nagyobb körű ismertető is megteszi :)
2011. nov. 21. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyobb gyógyszer tárakban kapsz tiszta káliumot és egyébb dolgokat is.
2011. nov. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fém káliumra gondolsz? Azt valamilyen olajos folyadék alatt szokták tartani, hogy ne érintkezzen a levegővel, különösen a levegőben lévő nedvességgel. Ugyanis könnyen tüzet okozhat. Igen veszélyes. Egy pohárnyi pedig igencsak nagy hőt fejleszt, ha víz éri és a fém K meg is gyulladhat.

Aztán pongyola módon kálium szóval szokták illetni a gyógyászati célra használt káliumsó oldatát. Felteszem, a patikában ezt lehet kapni és nem pedig az igen tűzveszélyes fém káliumot.

Az orvosoknak bizonyos értelemben igaza is van, mert az élettani hatást valóban csak az oldatban lévő kálium ion váltja ki.

2011. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
háth igazából nem tudom :DDD Fehér porszerű állagban lehet kapni?
2011. nov. 22. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Sokféle K-tartalmú fehér por van :)
2011. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Silber ***** válasza:
Kérdező: már megbocsáss, de hogy akarsz veszélyes anyaghoz nyúlni úgy hogy még azt sem tudod, hogy néz ki? Egy fém elporítva is fémes (szürkés) színű marad, nem olyan mint a kősókristály... Fémkáliumot nem porítanak, hanem kis tömbökben tartanak paraffinolaj alatt.
2011. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Najó nem handázok, elárulom hogy ilyet szeretnék csinálni, nyugi nem robbantok fel semmit. [link] ott van a szükséges anyagoknál. Potassium nitrate/salt peter. Az is jó ha salétromot mondtok, csak egy bolt ahol tudokk venni valameiket.
2011. nov. 27. 01:43
 7/14 Silber ***** válasza:
Rohadtul nem mindegy hogy kálium, vagy kálium-nitrát. A kémiai reakciók termékeinek pont az az egyik fő jellemzőjük, hogy a tulajdonságaik megváltoznak a reagensekhez képest... Én csak hét éve dolgozom laborban, de azt biztosan tudom hogy netes receptre nem fogom bízni az életem. Főleg nem olyanra, amely káliumnak hívja a kálium-nitrátot..
2011. nov. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem... Nem vagyok Kémikus jó? Nem azt kérdeztem h ki hol dolgozik hanem h honnan szedjek kálium nitrátot vagy mit.
2011. nov. 29. 19:53
 9/14 Silber ***** válasza:
Akkor ne akarj füstbombát csinálni.
2011. nov. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akarok. És miért pont te akarsz nekem gátat szabi? Ennyi boldogságom nem lehet a nyomorúságos életembe hogy csináljak egy kis füstbombát? Mit árt az neked? Meg akárkinek? Van a falunk jó messze mindentől egy jó nagy kertem meg garázsom majd ott kipróbálom. Hülye teljesen nem vagyok, nem gyújtok fel semmit, egyszerűen érdekelnek az ilyen dolgok. Mókásnak tűnik. Ennyi. Miért ne csinálhatnék? És visszatérve az eredti kérdéshez honnan szerezzek kálium-nitrátot? Nem kértem regényeket arról hogy miért vagyok hülye, csak azt akarom tudni hogy honnan vehetek? Ha erre nem tudsz válaszolni nem is kell ideírni....
2011. dec. 1. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!