Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetek KÁLIUMOT?

Honnan szerezhetek KÁLIUMOT?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne néhány kísérlethez kb 1 pohárnyi káliumra. Por formájában kéne. Tudok valahonnan ekkora mennyiséget szerezni belőle? Debrecen környékén ha lehet, de nagyobb körű ismertető is megteszi :)
2011. nov. 21. 23:19
1 2
 11/14 Silber ***** válasza:

De tudok. Pár éve még engedély nélkül lehetett venni, aztán korlátozásokat vezettek be. Egyesek Szlovákiából hoznak ben. KNO3-mat műtrágyákból is ki lehet vonni. Tiszta állapotban nem fogsz hozzájutni, max ha találsz valakit neten aki elad...

Nem mondtam hogy hülye vagy, hanem csak annyit, hogy veszélyes... Nekem is "festette" már be nitrálósav a kezem úgy, hogy minden biztonsági előírást igyekeztem betartani, ellenőrzött körülmények között... Mellesleg ha elszámítod az arányokat és csinálsz egy kisebb méretű bombát, azt nem csak te szívhatod meg (sőt, sokszor csak mások). Részemről csináld, ha a falud mindentől távol van akkor nem az én környékemen élsz. Én továbbra is azt mondom, hogy sufnikban nem ajánlatos ilyet csinálni szakértelem és felszerelés nélkül.

2011. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Viszont a videóban is csak egy edény kellet hozzá, és semmi bonyolult dolog.
2011. dec. 2. 17:39
 13/14 anonim válasza:

kálium nitrátot vehetsz egy egyszerű gazdaboltban én 70%-osat szoktam venni kilónkénti kiszerelésben olyan 600-800 ft kilója! arra figyelj, hogy minél finomabb legyen a por és porcukrot használj 60-40%-ban érdemes még venni 99,9%-os kénport büdösebb lesz tőle:) nálunk a legkisebb kiszerelés 2kg 845ft de anélkül is jó lesz! csak vigyázz amikor meggyújtod mert könnyen fog fröcsögni az égő anyag!

úgy 1-2 m és biztonságban is vagy csak azért mondom mert az és lábamra már fröccsent és még mindig ott van a nyoma!

de amúgy jó szórakozás érdemes megcsinálni csak tartsd szem előtt hogy ha egyszer ez meggyullad addig és amíg el nem fogy víz homok és por alatt!

jó szórakozást!:)

2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

az előző vagyok!

egyáltalán ne úgy csináld ahogyan a videóban van szükségtelenül veszélyes egyrészt azért mert ahogy elnézem neked ez az első ilyen mutatványod és ha a kno3 és az cukrot egy edényben forralod és túl hevül nagy bajban leszel mert mint már írtam ez eddig ég amíg tart az anyag! könnyen bal esetet okozhatsz!

hogy ha por alakban összekevered őket akkor is ugyan úgy működnek!!!! de ha ettől nem akarsz elszakadni akkor csináld úgy, hogy előbb a cukrot melegíted leveszed a tűzhelyről és a kno3 akkor adod hozzá!

csak szólok, hogy ez így fehér füstöt ad ha színezni akarod akkor szódabikarbónát és és szerves színezéket kell hozzá adnod így lehet piros lila sárga zöld stb!

ha van kérdésed még írj!

2013. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!